TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Końskie z jedną MINI-ofertą. Ponad budżetem
INFOBUS.PL - Opublikowano: 26.04.2019 16:00:33
Końskie z jedną MINI-ofertą. Ponad budżetem

Końskie szykują się do uruchomienia komunikacji miejskiej. Miasto otrzymało jedną ofertę w przetargu na dostawę sześciu autobusów klasy MINI z opcją zamówienia jeszcze trzech.

Końskie szykują się do uruchomienia komunikacji miejskiej. Miasto otrzymało jedną ofertę w przetargu na dostawę sześciu autobusów klasy MINI z opcją zamówienia jeszcze trzech. Jedyna oferta, którą otrzymali urzędnicy przewyższa ich szacunki.

Przypomnijmy, że Końskie interesowały autobusy w pełni niskopodogłowe lub niskowejściowe. Każdy ma zabierać na pokład min. 26 pasażerów, w tym przynajmniej 14 na miejscach siedzących. Min. dwa fotele mają być dostępne z niskiej podłogi. Dostęp na pokład ma być zapewnione przez dwa wejścia, w tym min. jedno o prześwicie nie mniejszym niż 1050 mm.

Autobusy będą napędzane silnikami diesla Euro 6 o mocy min. 115 kW. Jednostki mają być zblokowane z mechanicznymi, min. pięciobiegowymi mechanicznymi skrzyniami biegów.

W ramach zamówienia podstawowe miasto zdecydowało, że kupi na pewno szcześć minibusów. Trafią one do Końskich w ciągu maksymalnie ośmiu miesięcy od podpisania umowy. Jeżeli natomiast magistrat znajdzie dodatkowe pieniądze w opcji może zamówić jeszcze trzy pojazdy. Na skorzystanie z tego prawa urzędnicy dali sobie maksymalnie 60 dni od podpisania umowy. Autobusy z opcji mają trafić do Końskich w ciągu 10 miesięcy od złożenia zamówienia.

Do dziś miasto czekało na oferty. Na sześć midibusów z zamówienia podstawowego miasto przygotowało 2 400 000 PLN brutto. To oznacza, że Końskie przyjęły wycenę jednostkową na poziomie 325 203,25 PLN netto. Jedyna oferta, którą dzisiaj otwarto przewyższa te szacunki.

Przedstawiła ją warszawska firma Truck Export-Import Wynajem, czyli dealer Mercusa. Jej propozycja opiewa na 2 797 020 PLN brutto. Daje to cenę za mały autobus w wysokości 379 000 PLN netto w pakiecie z pięcioletnią gwarancją całopojazdową. Co zaoferowano dla Końskich? Opcje są dwie. To miejska wersja Mercedesa Sprintera albo nowy MAN TGE City. Intuicja podpowiada nam jednak pierwszą możliwość.

Teraz ruch po stronie miasta. Musi ono zdecydować czy szukać dodatkowych pieniędzy lub też ogłosić nowy przetarg.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
tabor
Końskie
UM
Mercus
Truck Export-Import Wynajem
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.