TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Końskie oficjalnie dołożyły do midibusów Mercusa
INFOBUS.PL - Opublikowano: 11.06.2019 13:00:01
Końskie oficjalnie dołożyły do midibusów Mercusa

W Końskich oficjalnie podjęli decyzję. Miasto dołożyło i kupi na pewno sześć midibusów Mercusa. Wczoraj zapadł werdykt. A co z trójką z opcji?

W Końskich oficjalnie podjęli decyzję. Miasto dołożyło i kupi na pewno sześć midibusów Mercusa. Wczoraj, 10 czerwca zapadł werdykt. A co z trójką z opcji? Wszystko zależy od tego jak potoczy się inny przetarg w ramach projektu komunikacyjnego.

Przypomnijmy, że Końskie interesowały autobusy w pełni niskopodogłowe lub niskowejściowe. Każdy ma zabierać na pokład min. 26 pasażerów, w tym przynajmniej 14 na miejscach siedzących. Min. dwa fotele mają być dostępne z niskiej podłogi. Dostęp na pokład ma być zapewnione przez dwa wejścia, w tym min. jedno o prześwicie nie mniejszym niż 1050 mm. Autobusy będą napędzane silnikami diesla Euro 6 o mocy min. 115 kW. Jednostki mają być zblokowane z mechanicznymi, min. pięciobiegowymi mechanicznymi skrzyniami biegów. 

Trafią one do Końskich w ciągu maksymalnie ośmiu miesięcy od podpisania umowy. Jeżeli natomiast magistrat znajdzie dodatkowe pieniądze w opcji może zamówić jeszcze trzy pojazdy.

Do 26 kwietnia miasto czekało na oferty. Na sześć midibusów z zamówienia podstawowego miasto przygotowało 2 400 000 PLN brutto. To oznacza, że Końskie przyjęły wycenę jednostkową na poziomie 325 203,25 PLN netto.

Jedyna oferta, którą otwarto półtora miesiąca temu przewyższała te szacunki. Przedstawiła ją warszawska firma Truck Export-Import Wynajem, czyli dealer Mercusa. Jej propozycja opiewało na 2 797 020 PLN brutto. Dało to cenę za mały autobus w wysokości 379 000 PLN netto w pakiecie z pięcioletnią gwarancją całopojazdową.

W połowie maja padła deklaracja, że miasto dołoży brakującą sumę i zostrzygnie przetarg. Kilka tygodni trwały formalności. Od wczoraj wiemy, że rozstrzygnięcie stało się faktem. Pozostają więc dwie kwestie otwarte.

Pierwsza, czyli ile ostatecznie miasto zamówi autobusów. I druga najciekawsza- co zaoferowano dla Końskich? Opcje są dwie. To miejska wersja Mercedesa Sprintera albo nowy MAN TGE City. Intuicja podpowiada nam jednak pierwszą możliwość.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
tabor
Końskie
UM
Mercus
Truck Export-Import Wynajem
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.