TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Konin. Zimowa przerwa roweru miejskiego
INFOBIKE.PL - Opublikowano: 05.12.2019 20:33:35
Zdj. Z archiwum Nextbike Polska

Koniński Rower Miejski zakończył sezon i udaje się na zimową przerwę. Przez ostatnie dwa sezony z rowerów KRM skorzystano ponad 64,7 tysięcy razy. W systemie zarejestrowało się ponad 6,5 tysiąca użytkowników.

Koniński Rower Miejski zakończył sezon i udaje się na zimową przerwę. Przez ostatnie dwa sezony z rowerów KRM skorzystano ponad 64,7 tysięcy razy. W systemie zarejestrowało się ponad 6,5 tysiąca użytkowników.

Dziewięciomiesięczny sezon

Tegoroczny sezon Konińskiego Roweru Miejskiego trwał dziewięć miesięcy i zakończył się 30 listopada. W tym czasie z wypożyczalni skorzystano niemal 47,5 tys. razy. Konińska wypożyczalnia składa się ze 100 rowerów standardowych i 2 tandemów oraz 11 stacjach. Wg informacji operatora, firmy Nextbike Polska, najczęściej z jednośladów korzystano podczas letnich miesięcy. Od czerwca do sierpnia rowery zostały wypożyczone prawie 23700 razy, co stanowiło 50 proc. wynajmów podczas całego sezonu.

Najczęściej pokonywano nimi trasy ze stacji ul. Księdza Jerzego Popiełuszki do ul. Kard. Stefana Wyszyńskiego (2075 przejazdów) i z powrotem (1940) oraz ze stacji ul. Kard. Stefana Wyszyńskiego do ul. Dworcowa (1845).

- Rowery są u nas coraz popularniejszym środkiem lokomocji. Patrzymy na ten trend z nadzieją, bo chcemy być miastem ekologicznym, którego mieszkańcy wybierają też inne sposoby przemieszczania się aniżeli prywatne samochody. Po to pracujemy nad przyjaznym transportem w mieście i tworzymy, pod okiem specjalistów unijnej inicjatywy Jaspers, plan zrównoważonej mobilności, by chronić środowisko i zdrowie mieszkańców- wyjaśnia prezydent Konina Piotr Korytkowski.

Statystyki

Przeciętny użytkownik Konińskiego Roweru Miejskiego spędza na rowerze 21 minut i 26 sekund. Do 30 minut w KRM jeździ się za darmo. Najaktywniej mieszkańcy korzystają z rowerów w weekendy. Dniem z rekordową liczbą wypożyczeń była niedziela 22 września. Z jednośladów skorzystano 436 razy, co oznacza, ze każdy pojazd był wypożyczony tego dnia prawie 4,3 razy.

Koniec sezonu 2019 Konińskiego Roweru Miejskiego nie oznacza zakończenia umowy na obsługę systemu przez firmę Nextbike Polska, największego dostawcę i operatora sieci wypożyczalni w kraju. Po przerwie zimowej, w czasie której rowery zostaną poddane gruntownemu serwisowaniu i konserwacji, system zostanie ponownie uruchomiony w marcu 2020 roku – informuje Nextbike Polska.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Konin
rower miejski
Nextbike
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.