TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Konin z kasą na 12 autobusów. Hybrydy i elektryki
InfoBus.pl - Opublikowano: 30.03.2019 18:00:50
Konin z kasą na 12 autobusów. Hybrydy i elektryki

Ponad 21 milionów trafi do Konina dzięki projektowi "Ekologiczny Konin – rozwój i promocja niskoemisyjnego transportu miejskiego". To oznacza 12 nowych, ekologicznych autobusów.

Ponad 21 milionów trafi do Konina dzięki projektowi "Ekologiczny Konin – rozwój i promocja niskoemisyjnego transportu miejskiego". To oznacza 12 nowych, ekologicznych autobusów.

Pod koniec marca umowę na transportowe dofinansowanie podpisali w Urzędzie Marszałkowskim w Poznaniu prezydent Konina Piotr Korytkowski i skarbnik Irena Baranowska. W ramach unijnego projektu wielkopolskie miasto chce kupić:

  • 6 nowych autobusów hybrydowych i

  • 6 nowych autobusów elektrycznych,

  • 3 ładowarki wolnostojące dla autobusów,

  • przebudować prawie 400 m ciągów pieszych na pieszo-rowerowe,

  • wybudować 9 punktów przesiadkowych typu bike&ride (przystanki ze stojakami dla rowerów),

  • zainstalować aplikację do zarządzania flotą pojazdów oraz systemu informacyjnego tablic wraz z systemem dyspozytorskim (centrum obsługi wraz z osprzętem, oprogramowanie, 9 tablic informacyjnych elektronicznych do zamontowania na punktach przesiadkowych)

  • i na koniec przygotować akcję informacyjno-promocyjna dotycząca zrównoważonej mobilności.

Koszt całego przedsięwzięcia to 31 245 985,85 zł, dofinansowanie z WRPO 2014-2020 wynosi 21 706 388,92 zł. Brakująca kwota, niespełna 10 milionów, to wkład własny miasta.

Cele projektu

Głównym celem projektu jest stworzenie w Koninie sprawnego i bezpiecznego systemu publicznego transportu zbiorowego o wysokiej jakości świadczonych usług, spełniającego standardy UE w zakresie ochrony środowiska, konkurencyjnego względem transportu indywidualnego. Ponadto projekt przyczyni się do osiągnięcia niskoemisyjnej i zrównoważonej mobilności w Koninie.

Realizacja poszczególnych zadań potrwa do połowy 2020 roku i zakończy się akcją informacyjną dotycząca zrównoważonej mobilności rozumianej jako łączenie się, uzupełnianie przemieszczania pieszo, rowerem czy autobusem w mieście i jego okolicach.

Projekt będzie realizowany przez MZK, ZDM i Wydział Gospodarki Komunalnej.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
umowa
unia
elektrobus
hybryda
MZK Konin
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.