TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Konieczek: Newag przewiduje dalszą poprawę wyników finansowych
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 27.11.2019 12:45:04
Konieczek: Newag przewiduje dalszą poprawę wyników finansowych

Newag przewiduje w IV kw. roku dalszą poprawę wyników finansowych w stosunku do osiągniętych po III kwartałach 2019 roku - poinformował PAP Biznes prezes spółki Zbigniew Konieczek.

Newag przewiduje w IV kw. roku dalszą poprawę wyników finansowych w stosunku do osiągniętych po III kwartałach 2019 roku - poinformował PAP Biznes prezes spółki Zbigniew Konieczek.

Dodał, że produkcja w nowej hali w zakładzie w Nowym Sączu zostanie uruchomiona w styczniu 2020 roku.

"Główny wpływ na wyniki grupy (po III kw. 2019 roku - przyp.PAP) miała poprawa rentowności brutto na sprzedaży w ujęciu wartościowym o 33,9 mln zł oraz w ujęciu procentowym o 5,78 p.p. będąca konsekwencją portfela realizowanych kontraktów. W ocenie zarządu sytuacja finansowa grupy jest stabilna, a wyniki są zgodne z przyjętymi w planie rocznym wartościami. Zarząd ocenia, iż przychody i wyniki całego 2019 roku ulegną dalszej poprawie w stosunku do wyników uzyskanych po 3 kwartałach bieżącego roku" - powiedział prezes.

Przychody ze sprzedaży grupy Newag po trzech kwartałach 2019 roku wzrosły o 3,5 proc. do 540,9 mln zł. Zysk brutto zwiększył się o blisko 80 proc. do 45,5 mln zł. EBITDA wzrosła o 38,2 proc. do 84,5 mln zł. Zysk netto zwiększył się o 102,5 proc. do 35,5 mln zł.

Konieczek poinformował, że portfel zamówień na 2019 rok jest porównywalny z 2018 rokiem. Wówczas wyniósł nieco ponad 1 mld zł.

"Przyszłoroczny portfel zamówień planowany jest na poziomie wyższym niż tegoroczny" - zapowiedział prezes.

Grupa Newag produkuje elektryczne oraz spalinowe lokomotywy i pojazdy pasażerskie, tramwaje oraz pojazdy dla metra.

Wśród podpisanych w 2019 roku przez Newag kontraktów jest m.in. umowa z PKP Cargo na dostawę 31 lokomotyw łącznie o wartości 518,9 mln zł netto. Harmonogram zakłada dostawę w czwartym kwartale 2019 roku 7 sztuk wyposażonych w spalinowy moduł dojazdowy oraz w 2021 i 2022 roku po 12 sztuk w wersji dwunapięciowej.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Newag
lokomotywa
Dragon 2
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.