TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Koniec walki o Warszawę
PAP - Opublikowano: 26.04.2019 09:22:26 3 komentarze
Koniec walki o Warszawę

Pesa nie będzie już odwoływać się od wyboru oferty Koreańczyków w przetargu na stołeczne tramwaje – informuje piątkowy "Puls Biznesu".

Pesa nie będzie już odwoływać się od wyboru oferty Koreańczyków w przetargu na stołeczne tramwaje – informuje piątkowy "Puls Biznesu".

Według gazety "rosną szanse koreańskiego Hyundaia na podpisanie umowy na dostawę 200 tramwajów dla Warszawy". "Jego oferta została kilkakrotnie uznana przez Warszawskie Tramwaje za najkorzystniejszą, ale od wyboru odwoływał się główny konkurent – bydgoska Pesa. Jej oferta była jednak około 500 mln zł droższa od kosztorysu sięgającego 1,88 mld zł netto. Oferta Koreańczyków opiewała na 1,82 mld zł netto" – czytamy w "PB".

Wczoraj o północy minął termin na odwołanie się od ich wyboru - podaje "PB". Maciej Grześkowiak, rzecznik Pesy, poinformował gazetę, że spółka nie będzie się już odwoływać, a Maciej Dutkiewicz, rzecznik Tramwajów Warszawskich, że brak odwołania pozwoli im wystąpić z wnioskiem o kontrolę postępowania przez prezesa Urzędu Zamówień Publicznych. Jeśli w okresie 30 dni nie zakwestionuje on decyzji przetargowych, Tramwaje Warszawskie będą mogły podpisać z Hyundaiem umowę. Według gazety w optymistycznym wariancie może to nastąpić na przełomie maja i czerwca.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PESA
Tramwaje Warszawskie
Hyundai
przetarg
  • Marzok – 26.04.2019

    Czekamy na kota w worku z Azji.

  • mechanik – 27.04.2019

    @Marzok Po co te złośliwości? Hyundai raczej nie pozwoli sobie na partaninę, ponieważ produkcję traktuje jako wejście na rynek EU. A biorąc pod uwagę co TW przeszły z ostatnimi nabytkami, można pisać o sukcesie.

  • Marzok – 29.04.2019

    @mechanik nic nie wiadomo o jakości trwałości czy serwisu ich produktów więc podchodzę sceptycznie do zakupu.. Lepsze sceptyczne podejście niż jad wylewany na pese w każdym możliwym newsie..

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!