TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Koniec obietnic, czas na realizację. Trzaskowski o transporcie szynowym
- Opublikowano: 26.11.2018 13:14:38
Koniec obietnic, czas na realizację. Trzaskowski o transporcie szynowym

Rafał Trzaskowski, Prezydent m.st. Warszawy wytyczył sobie i swoim współpracownikom 12 obszarów, które w sposób szczególny obejmie osobistym nadzorem.

Rafał Trzaskowski, Prezydent m.st. Warszawy wytyczył sobie i swoim współpracownikom 12 obszarów, które w sposób szczególny obejmie osobistym nadzorem.

Każdy z tych obszarów wymaga działań na różnych szczeblach decyzyjnych, począwszy od wypracowania stanowisk po ich ostateczne wdrożenie. Jednym z nich jest komunikacja miejska, a w zasadzie komunikacja szynowa.

Obiecałem Warszawę dla wszystkich, miasto równych szans, wspierające najsłabszych. Warszawę, w której każda dzielnica jest tak samo przyjaznym, wygodnym i bezpiecznym miejscem do zamieszkania. Dzisiaj przedstawiam pakiet spraw, którymi zajmę się w pierwszej kolejności – mówi Rafał Trzaskowski, Prezydent m.st. Warszawy. Działania te często wymagać będą współpracy z Radą Miasta oraz wieloma interesariuszami Urzędu Miasta czy Prezydenta Warszawy – dodaje.

Rafał Trzaskowski zapowiada nowe linie tramwajowe. W 2019 r. chce zintensyfikować prace przygotowawcze budowy nowych linii: na Wilanów, na Gocław i na Zielona Białołękę. Również w 2019 r. rozpocznie pracę nad budową III linia metra, jednocześnie dokańczając pracę na II linii metra. Chce podjąć rozmowy z wykonawcami i spółkami miejskimi, w celu przyspieszenia realizacji tej inwestycji i towarzyszących jej zmian w układzie komunikacyjnym.

Trzaskowski zapowiada ponadto przeprowadzenie konsultacji z wykonawcami odcinka M2 "Mory+3" na temat koncepcji połączenia stacji M2 Połczyńska i stacji Ursus Płn., włączając w to uwarunkowania przejścia (tunelu) pod przyszłą Stacją Techniczno-Postojową Mory i pod nasypami kolejowymi.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
  • Sebbastian Pioro – 26.11.2018

    A moze nalezy zaczac od podstaw - czy I zapewnic kazdemu mieszkancowi Warszawy dostep do takich mediow jak gaz czy kanalizacja ???

  • Robert Woźniak – 26.11.2018

    A komu zabrali ?xd

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.