TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Koncar z umową na dostawę tramwajów dla Lipawy
InfoTram.pl - Opublikowano: 01.02.2019 14:11:57
Koncar z umową na dostawę tramwajów dla Lipawy

Chorwacji Koncar podpisał umowę na dostawę wagonów dla łotewskiej Lipawy. Zamówienie to było dla nas o tyle intersujące, że brał w nim udział także polski Modertrans.

Chorwacji Koncar podpisał umowę na dostawę wagonów dla łotewskiej Lipawy. Zamówienie to było dla nas o tyle intersujące, że brał w nim udział także polski Modertrans.

Tym razem nie udało się wygrać. I to Koncar dostarczy nowe wagony, które mają zastąpić jednostki Tatra KT4. Będą to pierwsze niskopodłogowe wagony w mieście. Zamówienie jest częścią szerszego projektu modernizacyjnego o wartości 15,3 mln EUR, który obejmuje również modernizację infrastruktury na w centrum miasta. Projekt będzie finansowany z środków unijnych.

Jak już informowaliśmy na łamach InfoTram.pl Oferta złożona przez chorwackiego producenta opiewa na 8,8 mln € i jest niższa od ceny zaproponowanej przez firmę z Poznania, która proponowała wagony w cenie 12,6 mln €. W przetargu startował także Railvec UAB, ale jego oferta została odrzucona.

Pierwszy tramwaj Koncar będzie musiał dostarczyć za nieco ponad rok, a wszystkie sześć w ciągu 36 miesięcy od podpisania umowy. Zamówienie obejmuje także wyposażenie zajezdni, szkolenia dla pracowników i 36-miesięczną gwarancję.

Jest to pierwszy kontrakt Končara na dostawę tramwajów poza swoim rodzinnym miastem Zagrzeb.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Koncar
umowa
Lipawa
Łotwa
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.