TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Koncar pokonał Modertrans w Lipawie
InfoTram.pl - Opublikowano: 14.11.2018 14:33:04 2 komentarze
Koncar pokonał Modertrans w Lipawie

Koncar wygrał przetarg na dostawę tramwajów w Lipawie. Pokonał polski Modertrans.

Koncar wygrał przetarg na dostawę tramwajów w Lipawie. Pokonał polski Modertrans.

Oferta złożona przez chorwackiego producenta opiewa na 8,8 mln € i jest niższa od ceny zaproponowanej przez firmę z Poznania, która proponowała wagony w cenie 12,6 mln €. W przetargu startował także Railvec UAB, ale jego oferta została odrzucona.

Umowa ma zostać podpisana po 10 dniach. Pierwszy tramwaj Koncar będzie musiał dostarczyć za nieco ponad rok, a wszystkie sześć w ciągu 36 miesięcy od podpisania umowy. Zamówienie obejmuje także wyposażenie zajezdni, szkolenia dla pracowników i 36-miesięczną gwarancję.

Jest to pierwszy kontrakt Končara na dostawę tramwajów poza swoim rodzinnym miastem Zagrzeb.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Koncar
Modertrans
Lipawa
 • Peter Kaminski – 14.11.2018

  Mało brakowało a takie tramwaje byłby zamiast Pesy w Łodzi... Wiedząc czym jest Pesa to wielka szkoda.

 • Paweł Pasternak – 14.11.2018

  I bardzo dobrze! Nikt za granicą nie chce biedarusów.

 • Piotr Andrzej Pielusz – 14.11.2018

  Zwykly zaklad z wioski utworzony z zajezdni mysli ze podbije swiat dobre ha ha ha

 • Combino – 15.11.2018

  @Peter Kaminski: a jak myślisz,czemu mimo testów TMK 2200 poza granicami kraju (Helsinki i Sofia,która dziwnym trafem masowo bierze... Pesy ;) ) nikt poza Zagrzebiem nie zdecydował się na Koncary? Zwróć uwagę jak atrakcyjną cenę musieli dać żeby się Lipawa skusiła na trącący już myszą tramwaj; niestety,nałożyło się na to przegięcie cenowe Modertransu i efekt jest jaki jest; bo jeśli ktoś nie mając w momencie złożenia oferty praktycznie żadnego doświadczenia w produkcji prawdziwych niskaczy liczy sobie (w przeliczeniu) prawie 9 baniek PLN za tramwaj mający zastąpić katówkę, to znaczy że mu się zdrowo w d... poprzewracało!

 • mechanik – 17.11.2018

  @combino Widzę, że ciebie przerasta nawet typowa próba sondowania przez firmę zagranicznego rynku. Zamiast próby pomyślunku od razu musisz pisać rynsztokowe teksty o przewracaniu się komuś w d. Brawo.

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.