TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Komunikacyjna Noc Muzeów w Poznaniu
- Opublikowano: 16.05.2019 16:05:52
Komunikacyjna Noc Muzeów w Poznaniu (foto: ZTM)

W sobotę, 18 maja br., w ramach Nocy Muzeów, będzie można m.in. zwiedzić dawną zajezdnię tramwajową przy ul. Madalińskiego oraz Muzeum Komunikacji Miejskiej MPK przy ul. Głogowskiej.

W sobotę, 18 maja br., w ramach Nocy Muzeów, będzie można m.in. zwiedzić dawną zajezdnię tramwajową przy ul. Madalińskiego oraz Muzeum Komunikacji Miejskiej MPK przy ul. Głogowskiej.

Zajezdnia Madalińskiego 18 maja 2019, godz. 17.00-23.00

Madalina to nieczynna zajezdnia przy ul. Madalińskiego, którą od końca lat 40. XX wieku do grudnia 2014r. zajmowało MPK Poznań. Po wyprowadzce pracowników i pojazdów do większego i bardziej nowoczesnego obiektu na Franowie, pojawiły się plany, aby ta najmniejsza poznańska zajezdnia tramwajowa zmieniła się w centrum spotkań, integracji i aktywizacji mieszkańców.

W Noc Muzeów będzie można zwiedzić budynek zajezdni, zobaczyć wystawę historycznych pojazdów oraz obejrzeć film "Dwa dni Madaliny" (reż. Adam Konieczka).

Muzeum Komunikacji Miejskiej MPK 18 maja 2019, godz. 17.00-21.30

W muzeum znajdującym się na terenie zajezdni MPK przy ul. Głogowskiej eksponowane są pamiątki związane z transportem publicznym w Poznaniu. Na wystawie można zobaczyć przedwojenne bilety, mundury, torby i akcesoria konduktorskie, kasowniki i automaty biletowe. Są także oryginalne fragmenty wagonów tramwajowych.

Jak informuje MPK Poznań, w muzeum można zasiąść za pulpitem motorniczego, bawiąc się w konduktora pociągnąć za sznurek i dać sygnał do odjazdu oraz wypróbować stary kasownik dziurkując bilet. Wrażenie robi także ogromna tablica z siecią Poznania, która przez długie lata służyła w dziale Centralnej Dyspozycji Mocy.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Poznań
Noc Muzeów
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.