TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Komornicki Rower Miejski na zimowej przerwie
INFOBIKE.PL - Opublikowano: 12.12.2019 20:57:48
Zdj. Z archiwum Nextbike Polska

Ostatni dzień listopada był też ostatnim dniem działania Komornickiego Roweru Miejskiego przed zimową przerwą. Przez cały sezon z systemu obsługiwanego przez Nextbike Polska skorzystano blisko 9,4 tysiąca razy. Rowery wrócą do użytku wiosną przyszłego roku.

Ostatni dzień listopada był też ostatnim dniem działania Komornickiego Roweru Miejskiego przed zimową przerwą. Przez cały sezon z systemu obsługiwanego przez Nextbike Polska skorzystano blisko 9,4 tysiąca razy. Rowery wrócą do użytku wiosną przyszłego roku.

Krótki sezon

Wypożyczalnia w Komornikach zaczęła działać 1 lipca. Do 30 listopada z systemu, na który składa się 20 rowerów w dwóch stacjach, skorzystano niecałe 9,4 tysiąca razy. Stacje znajdują się w Plewiskach na ul. Miętowej oraz koło Domu Kultury Remiza przy ul. Grunwaldzkiej.

W systemie zarejestrowało się 250 użytkowników. Dokładna liczba wypożyczeń wyniosła 9378, a średni czas jednego wypożyczenia wynosił 23 minut i 12 sekundy.

Statystyki

Wg informacji operatora, najwięcej wypożyczeń – ponad 9,5 % – odbywało się w godzinach 16.00-17.00. Najliczniejszą grupę – 44 proc. wszystkich zarejestrowanych – stanowią użytkownicy w wieku 30-39 lat. Mieszkańcy Komornik w wieku od 40 do 49 lat (druga najliczniejsza grupa rowerzystów) to 25 % wszystkich zarejestrowanych.

Integracja systemu

Dzięki zintegrowaniu systemów operatora Nextbike Polska, z komornickich rowerów korzystali jednak nie tylko użytkownicy zarejestrowani w KSR. Jednoślady w Komornikach mogły wypożyczać też osoby, które posiadają aktywne konta w innych systemach Nextbike Polska, a przede wszystkim w kompatybilnym systemie w sąsiadującym Poznaniu i Luboniu.

Rok 2019 w pigułce

  • Dzienny rekord wypożyczeń: 140 wynajmy 16.07.

  • Średni czas wypożyczenia: 23 minuty 12 sekundy.

  • Łączny czas przejazdów: 3625 godzin 35 minut 03 sekundy

  • Najpopularniejszy rower: numer 62217 był wypożyczany 697 razy

  • Wypożyczenia przez aplikację Nextbike: 89% wypożyczeńSpodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Komorniki
rower miejski
Nextbike
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.