TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Kołobrzeski Rower Miejski kończy sezon
INFOBIKE.PL - Opublikowano: 28.11.2019 19:22:18
Zdj. Z archiwum Nextbike Polska

30 listopada kończy się sezon Kołobrzeskiego Roweru Miejskiego. Z systemu skorzystano w tym roku 88 tysięcy razy. Z KRM będzie można skorzystać wiosną przyszłego roku.

30 listopada kończy się sezon Kołobrzeskiego Roweru Miejskiego. Z systemu skorzystano w tym roku 88 tysięcy razy. Z KRM będzie można skorzystać wiosną przyszłego roku.

Z KRMem do soboty

30 listopada zakończy się sezon rowerowy w Kołobrzegu. W sobotę rowery będą dostępne po raz ostatni w tym roku – po północy (już 1 grudnia) zostaną zablokowane w stacjach, choć wciąż można będzie jeszcze oddawać wynajęty rower. Bicykle udadzą się na zasłużoną przerwę, w czasie której przejdą przegląd, konserwację i niezbędne naprawy, by powrócić na ulice już w marcu 2020 roku.

Rower Miejski został uruchomiony w czerwcu 2017 roku. W trzecim sezonie mieszkańcy korzystali ze 135 jednośladów i 13 stacji. Łącznie kołobrzeżanie i turyści wypożyczyli je w tym roku ponad 88 tys. razy. Najaktywniejsi byli w miesiącach letnich. Od czerwca do sierpnia zrealizowali prawie 60% wszystkich tegorocznych przejazdów. W lipcu najwięcej – ponad 18,5 tysiąca, co oznacza, że na każdym rowerze odbyło się 137 przejazdów miesięcznie, czyli średnio 4,5 dziennie.

- Liczba przejazdów w zbliżającym się do końca sezonie pokazuje, ze rower miejski w Kołobrzegu był strzałem w dziesiątkę. Przez siedem miesięcy każdy ze 135 rowerów był wypożyczony średnio 647 razy. Liczba użytkowników wzrosła o kolejne 9 200 osób — podsumowujeAleksandra Myczkowska-Utrata, dyrektor ds. komunikacji Nextbike Polska. — Teraz czas na zimową przerwę, która zostanie wykorzystana na przygotowanie infrastruktury do kolejnego sezonu.

- Nikt nie wyobraża sobie Kołobrzegu bez Roweru Miejskiego. Jego ogromna popularność wśród mieszkańców i turystów jest imponująca. Wydłużenie bezpłatnego czasu korzystania z roweru dla mieszkańców posiadających Kołobrzeską Kartę Mieszkańca było przysłowiowym "strzałem w dziesiątkę". Wśród prawie 10.000 użytkowników karty to właśnie Rower Miejski cieszy się największą popularnością. Dla miasta takiego jak Kołobrzeg – największego uzdrowiska w Polsce, namówienie mieszkańców do pozostawienia samochodów i korzystania z alternatywnych źródeł transportu zawsze było i będzie priorytetem. Rower Miejski doskonale spełnia swoją funkcję – mówi Prezydent Miasta, Anna Mieczkowska.

Statystyki Kołobrzeskiego Roweru Miejskiego

Wg statystyk Nextbike Polska, dniem z rekordową liczbą wypożyczeń była sobota 20 lipca. Z jednośladów skorzystano 1 080 razy, co oznacza, ze każdy bicykl był wypożyczony tego dnia 8 razy. Średni czas wypożyczenia w tym roku wynosił 28 minut i 28 sekund. Mieszkańcy Kołobrzegu najchętniej korzystali z systemu w godzinach 15:00 – 19:00, kiedy dochodziło do ponad 33 proc. wypożyczeń z całego dnia. W skali tygodnia podział rozkłada się bardzo równomiernie, jednak najwięcej wypożyczeń odnotowywano w soboty – 17,6proc.

Największym zainteresowaniem cieszyły się stacje Latarnia Morska – 15 1010 wypożyczeń oraz Kamienny Szaniec – 13 476 i Ratusz – 9 382. Także pomiędzy tymi lokalizacjami operator odnotował najwięcej przejazdów. Ze stacji: Kamienny Szaniec do Latarnia Morska – 3 511 przejażdżek i z powrotem – 3 478 oraz z wypożyczalni Ratusz do Latarnia Morska – 1 594.

Najaktywniejszy użytkownik Kołobrzeskiego Roweru Miejskiego w bieżącym sezonie (od 1 marca do 25 listopada) skorzystał z systemu 102 razy. Najpopularniejszy rower (numer 63150) wypożyczano 1 347 razy, czyli średnio 5 razy dziennie.

W kołobrzeskim systemie rowerowym do tej pory zarejestrowało się ponad 24,5 tys. osób, z czego 38 proc. użytkowników w bieżącym sezonie. Łącznie przez trzy sezony od inauguracji systemu dokonali oni 249 tysięcy wypożyczeń.

Kołobrzeski Rower Miejski został uruchomiony w czerwcu 2017 roku. Na początkowym etapie obejmował 12 stacji i 125 rowerów. W maju 2018 został dodatkowo rozbudowany o nową stację i kolejne 10 rowerów, ufundowane przez Knight Frank, która zarządza Parkiem Handlowym Albatros. Kołobrzeska sieć wypożyczalni rowerowych jest obecnie jedną z czterech w woj. zachodniopomorskim, w którym można korzystać od wiosny do jesieni z rowerów dostarczonych przez Nextbike Polska.

Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Kołobrzeg
rower miejski
Nextbike
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.