TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Kolejny wypadek w Ozimku. Zginął kierowca ciężarówki
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 30.01.2020 11:15:19
zdjęcie ilustracyjne

Do zderzenia samochodu ciężarowego z pociągiem Intercity doszło w miejscowości Schodnia Nowa pod Opolem. Jak poinformowała mł. aspirant Agnieszka Nierychła z KM Policji w Opolu, kierowca ciężarówki zginął na miejscu.

Do zderzenia samochodu ciężarowego z pociągiem Intercity doszło w miejscowości Schodnia Nowa pod Opolem. Jak poinformowała mł. aspirant Agnieszka Nierychła z KM Policji w Opolu, kierowca ciężarówki zginął na miejscu.

Do wypadku doszło przed godziną 9 na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Schodni Nowej. Z nieustalonych przyczyn kierujący ciężarówką wjechał na przejazd kolejowy mimo sprawnie działającej sygnalizacji, wprost pod nadjeżdżający pociąg relacji Warszawa-Wrocław.

W wyniku zderzenia na miejscu zginął kierowca ciężarówki. Według informacji PKP, w pociągu nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń. Skład biorący w zdarzeniu uległ uszkodzeniu. Do wypadku doszło na linii jednotorowej. Według zapewnień przewoźnika, dla pasażerów podróżujących pociągiem zorganizowana zostala komunikacja zastępcza.

Przyczyny wypadku będzie wyjaśniała prokuratura i specjalna komisja ds. badania wypadków kolejowych.

Przypomnijmy, że w Okolicach Ozimka w 2017 roku doszło do wypadku z udziałem Pendolino. Teraz zniszczeniu uległ Dart.  Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przejazd kolejowy
wypadek
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.