TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Kolejny samolot wypadł z pasa. W Birmie
PAP InfoAir.pl - Opublikowano: 09.05.2019 13:30:54
Samolot wypadł z pasa. Tym razem w Birmie ; fot. PAP

8 maja, w Birmie, samolot pasażerski wypadł z pasa startowego. Co najmniej czterech pasażerów jest rannych.

8 maja, w Birmie, samolot pasażerski wypadł z pasa startowego. Co najmniej czterech pasażerów jest rannych.

Co najmniej cztery osoby, w tym pilot, zostały ranne w środę, gdy samolot narodowych linii lotniczych Bangladeszu wypadł z pasa startowego podczas lądowania na międzynarodowym lotnisku w Rangunie w środkowej Birmie - poinformował przewoźnik.

Rzecznik linii Biman Bangladesh Airlines Shakil Meraj przekazał, że do wypadku doszło w środę wieczorem (czasu miejscowego), gdy samolot pasażerski Bombardier Dash 8 Q400 lądował przy złej pogodzie po locie ze stolicy Bangladeszu, Dhaki.

Na pokładzie znajdowały się według jego informacji 33 osoby, w tym dwaj piloci i dwie stewardessy.

Rzecznik podkreślił, że obrażenia odniesione przez cztery osoby nie zagrażają ich życiu.

Wcześniej o wypadku informował birmański anglojęzyczny dziennik "The Myanmar Times". Na uzyskanych przez niego zdjęciach widać było samolot leżący w trawie koło pasa startowego.

Początkowo nie było jasne, czy do wypadku doszło podczas startu czy lądowania. Incydent spowodował tymczasowe zamknięcie lotniska. (PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wypadek
Birma
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.