TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Kolejny parking P+R w Krakowie już działa. Mały Płaszów
KRAKOW.PL TransInfo.pl - Opublikowano: 19.04.2019 14:03:58
Kolejny parking P+R w Krakowie już działa. Mały Płaszów (foto: krakow.pl)

Zakończona i odebrana została budowa parkingu P+R Mały Płaszów.

Zakończona i odebrana została budowa parkingu P+R Mały Płaszów. 18 kwietnia kolejny w Krakowie parking w systemie "Parkuj i Jedź" został udostępniony użytkownikom. Jest zlokalizowany na wysokości pętli tramwajowo-autobusowej Mały Płaszów.

Parking znajduje się przy ul. Bagrowej. Aby do niego dojechać, należy z ul. Lipskiej skręcić w ulicę Mierzei Wiślanej i następnie w ulicę Bagrową.

Parking działa w systemie zamkniętym i jest czynny codziennie od godz. 4.30 do godz. 2.30 następnego dnia. Może na nim zaparkować 165 pojazdów. Na parkingu jest siedem miejsc dla osób niepełnosprawnych. Znajdują się tam też dwa stanowiska do ładowania pojazdów elektrycznych. Ponadto do parkingu przynależą stojaki na rowery pod zadaszoną wiatą (znajdują się bezpośrednio przy pętli tramwajowej na ul. Lipskiej), z automatycznym systemem zapięć.

Z parkingu bezpłatnie mogą korzystać osoby posiadające aktywne karty z zapisanym ważnym biletem:

KKM - Krakowska Karta Miejska (nośnik fizyczny),

KK - Karta Krakowska (nośnik fizyczny),

MKA - Małopolska Karta Aglomeracyjna (nośnik fizyczny + aplikacja mobilna).

Pozostałe osoby, które wjeżdżają samochodem na parking, otrzymują wydruk jednego biletu parkingowego w cenie 10 zł. Jeżeli pozostawią swój pojazd, mogą na podstawie otrzymanego biletu korzystać z usług Komunikacji Miejskiej w Krakowie do godziny 2.30 następnego dnia. Na podstawie jednego biletu parkingowego może podróżować tylko jedna osoba.

Opłaty można wnosić w kasie parkingowej przy pomocy bilonu, banknotów, kart płatniczych oraz również przy wyjeździe – zbliżeniowo kartą płatniczą.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Kraków
parking
Park&ride
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.