TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Kolejny etap prac na Trasie Łagiewnickiej, zmiany w kursowaniu tramwajów
- Opublikowano: 05.11.2018 14:46:53
Kolejny etap prac na Trasie Łagiewnickiej, zmiany w kursowaniu tramwajów (foto: UMK)

Od środy, 7 listopada do soboty, 10 listopada prowadzone będą prace związane z montażem tymczasowych rozjazdów w torowisku w ciągu ul. Zakopiańskiej w ramach realizacji tzw. Trasy Łagiewnickiej.

Od środy, 7 listopada do soboty, 10 listopada prowadzone będą prace związane z montażem tymczasowych rozjazdów w torowisku w ciągu ul. Zakopiańskiej w ramach realizacji tzw. Trasy Łagiewnickiej.

W tym czasie zostanie wyłączony ruch tramwajowy na odcinku Łagiewniki – Borek Fałęcki. W związku z powyższym, Komunikacja Miejska w Krakowie będzie funkcjonować w następujący sposób:

linia 8 - przypominamy, że linia jest zawieszona w związku z przebudową ciągu Królewska - Podchorążych - Bronowicka. W zamian kursuje linia czasowa 78;

linie 19, 22 i 78 – będą kursować na trasach skróconych do pętli Łagiewniki. Częstotliwości kursowania linii pozostaną bez zmian;

linia 708 – zastępcza linia autobusowa kursująca na trasie: Borek Fałęcki – Zakopiańska – Łagiewniki. Linia zatrzymywać się będzie na następujących przystankach: "Borek Fałęcki" (na pętli oraz na przystanku przelotowym na ul. Zakopiańskiej, po wyjeździe z pętli), "Solvay" (w kierunku Łagiewnik na pasie do skrętu w prawo przed skrzyżowaniem z ul. Zbrojarzy, w kierunku Borku Fałęckiego na peronie przystanku tramwajowego w kierunku centrum Krakowa), "Sanktuarium Bożego Miłosierdzia" (w kierunku Łagiewnik za skrzyżowaniem z ul. Siostry Faustyny, w kierunku Borku Fałęckiego na peronie przystanku tramwajowego w kierunku centrum Krakowa, na których zdemontowane zostaną barierki), "Łagiewniki" (końcowy i początkowy na pętli, przelotowy w kierunku Łagiewnik na ul. Brożka, przelotowy w kierunku Borku Fałęckiego na ul. Zakopiańskiej). Linia 708 będzie kursować w dni powszednie w godzinach 5:00 – 21:00 z częstotliwością co 5 minut, w pozostałych godzinach w dni powszednie oraz w sobotę co 7,5 minuty.

Od niedzieli, 11 listopada przywrócony zostanie ruch tramwajów na odcinku Łagiewniki - Borek Fałęcki. Na odcinku pomiędzy przystankami "Łagiewniki ZUS" i "Solvay" ruch tramwajów będzie odbywał się wahadłowo po jednym torze. Zostaną wprowadzone zmiany w funkcjonowaniu przystanków tramwajowych w tym rejonie. Szczegółowe informacje zostaną przekazane odrębnym komunikatem.

Bilety okresowe wykupione na linie: 8, 19, 22 zachowują ważność na całej trasie linii zastępczej 708.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Kraków
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.