TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Kolejny długi test MPK Kraków. Isuzu Citibus
INFOBUS.PL - Opublikowano: 29.11.2019 14:00:23
fot. MPK Kraków

Mieszkańcy Krakowa po raz kolejny mają okazję podróżować autobusem marki Isuzu. W październiku na liniach nr 100 i 101 testowany był demonstracyjny Novociti Life. Teraz przyszła pora na jego większego brata, czyli Citibusa.

Mieszkańcy Krakowa po raz kolejny mają okazję podróżować autobusem marki Isuzu. W październiku na liniach nr 100 i 101 testowany był demonstracyjny Novociti Life. Teraz przyszła pora na jego większego brata, czyli Citibusa.

Długi test
Od 28 listopada Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Krakowie testuje kolejny pojazd tureckiej marki, ale tym razem dłuższy o prawie 2 m autobus typu Citibus. Pasażerowie będą mogli nim podróżować przez najbliższe kilkanaście tygodni.

Co i jak?
Niskowejściowy Citibus w wersji udostępnionej krakowskiemu przewoźnikowi umożliwia podróż 67 pasażerom, w tym 24 na miejscach siedzących. Dostęp na pokład jest zapewniony przez trzy wejścia w układzie 1-2-1. Isuzu w takiej wersji są eksploatowane od ubiegłego roku w Swarzędzu. Standardem jest jednak wariant 1-2-0. 

Dzięki kompletacji napędu w postaci małego silnika Cummins ISB4.5E6 210B, który jest zblokowany z automatyczną skrzynią biegów Allison T280R ma być zapewnione niskie zużycie paliwa. Autobus jest klimatyzowany, monitorowany oraz wyposażone w system informacji pasażerskiej. 

To, co wyróżnia dziewięciometrowego Isuzu to zewnętrzna tablica elektroniczna, która jest jednocześnie tablicą czołową i boczną. Informacje dotyczące numeru linii i jej trasy są przewijane z przedniej części tablicy na boczną. Trzeba przyznać, że to ciekawe rozwiązanie.

MPK czeka na opinie
Autobus kursuje na linii nr 175 (Borek Fałęcki – Wrony). Pasażerowie bardzo łatwo rozpoznają testowany autobus bo wyróżnia go biały kolor nadwozia. Każdy pasażer może także ocenić ten pojazd wypełniając specjalną ankietę dostępną w środku.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
tabor
MPK Kraków
Isuzu
BUSIMPORT PL
test
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.