TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Kolejne zderzenie pociągów w Czechach. Dziś Brno
InfoRail.pl - Opublikowano: 05.03.2019 13:39:15 1 komentarz
Kolejne zderzenie pociągów w Czechach. Dziś Brno (źródło: Twitter)

Dwa pociągi pasażerskie zderzyły się dziś (5 marca) w Brnie. Ratownicy przewieźli do szpitali 23 osoby, ale nikt nie odniósł poważnych obrażeń.

Dwa pociągi pasażerskie zderzyły się dziś (5 marca) w Brnie. Ratownicy przewieźli do szpitali 23 osoby, ale nikt nie odniósł poważnych obrażeń.

Ruch pociągów został wstrzymany na około godzinę, a następnie pozostał ograniczony na kierunku północnym do 11:40. Według służb pociągi mogły się zderzyć, ponieważ jeden z maszynistów popełnił błąd i przedwcześnie ruszył, ignorując sygnały. Policja prowadzi dochodzenie w sprawie wypadku. Wiadomo, że maszyniści byli trzeźwi.

Łącznie z obu pociągów ewakuowanych zostało około 200 osób. Straty spowodowane zderzeniem oszacowano wstępnie na pół miliona koron czeskich. Z powodu zdarzenia odwołanych zostało 10 pociągów regionalnych. Inne są opóźnione. Około godz. 12 rozpoczęło się przywracanie ruchu rozkładowego na stacji Brno.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wypadek
Czechy
Brno
  • Karel Gatt – 05.03.2019

    Brno to Morawy, a nie Czechy...

  • mechanik – 05.03.2019

    Straty na 0,5mln CZK? To co tam się tak naprawdę stało, dotknęły się zderzakami?

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.