TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Kolejne miasto na Dolnym Śląsku z BKM: Świebodzice
InfoBus.pl - Opublikowano: 21.05.2019 13:00:41
Kolejne miasto na Dolnym Śląsku z BKM: Świebodzice; fot. UM Świebodzice

Od 15 maja mieszkańcy Świebodzic mogą bez biletu korzystać z trzech linii autobusowych. Równolegle miasto utworzy strefy płatnego parkowania.

Od 15 maja mieszkańcy Świebodzic mogą bez biletu korzystać z trzech linii autobusowych. Równolegle miasto utworzy strefy płatnego parkowania.

Tym samym Świebodzice są pierwszą gminą w powiecie świdnickim, w której obowiązuje Bezpłatna Komunikacja Miejska (BKM). Na całym Dolnym Śląsku bezpłatne przejazdy wprowadziły Polkowice, Lubin, Bierutów, Głuszyca i Kamienna Góra. Z kolei w Legnicy i Wrocławiu za darmo jeżdżą uczniowie.

Zdaniem burmistrza Świebodzic, Pawła Ozga, BKM spowoduje zmniejszenie zanieczyszczenia w mieście i zachęci większą liczbę osób do korzystania z transportu zbiorowego. Urzędnicy przyznają też, że do tej pory przychody ze sprzedaży biletów były znikome, a dodatkowo trzeba było utrzymywać osoby, które będą je sprawdzać.

-"Obserwując przejazdy autobusów doszliśmy do wniosku, że tak naprawdę autobusy wożą powietrze. Mieszkańcy nie korzystają. Są momenty, kiedy dzieci jeżdżą. Pytanie zatem co zrobić, gdy mamy zapchane miasto, no najlepiej zrobić bezpłatną komunikację, a w ślad za tym zrobić strefę płatnego parkowania – powiedział "Dziennikowi Wałbrzyskiemu" burmistrz Świebodzic.

Zgodnie z planami, centrum miasta i pierzeje znajdujące się przy Rynku będą objęte strefą płatnego parkowania. Pierwsza godzina postoju może kosztować złotówkę. Prawdopodobnie będą dostępne także abonamenty.

Flota ZGK Świebodzice to cztery autobusy Mercedes-Benz Ciatro. Pojazdy rozpoczynają swoje kursy przed godziną 5.00, a ostatnie operacje realizowane są około 23.00. Rozkłady jazdy i trasy znajduje się TUTAJSpodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
BKM
Świebodzice
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.