TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Kolejne ezt-y w PKP Intercity dopiero do obsługi CPK
InfoRail.pl - Opublikowano: 18.02.2020 14:15:45
Kolejne ezt-y w PKP Intercity dopiero do obsługi CPK

Wiceminister Andrzej Bittel przedstawił plany, w odpowiedzi na interpelację posła Tomasza Kostusia, zakupu kolejnych ezt-ów przez PKP Intercity.

Wiceminister Andrzej Bittel przedstawił plany, w odpowiedzi na interpelację posła Tomasza Kostusia, zakupu kolejnych ezt-ów przez PKP Intercity.

Zgodnie z założeniami przyjętej Strategii Taborowej PKP Intercity, 21 sierpnia 2019 roku została podpisana umowa na dostawę nowych 12 elektrycznych zespołów trakcyjnych. Dostawa 12 pojazdów z rodziny FLIRT zgodnie z warunkami umowy zostanie zrealizowana w terminie 48 miesięcy do daty zawarcia. Odbiór pierwszych dwóch pojazdów planowany jest w I kwartale 2021 r.

Ponadto Spółka realizuje projekt we współpracy z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju w ramach partnerstwa innowacyjnego, gdzie planowany jest zakup elektrycznych zespołów trakcyjnych do obsługi Centralnego Portu Komunikacyjnego. Z uwagi na obecny etap projektowy i trwające analizy nie jest możliwe w tej chwili określenie terminu dostaw oraz liczby pojazdów.

Przypomnijmy, że PKP Intercity posiadają obecnie 20 składów ED250, 20 jednostek ED160 Flirt3, 20 pociągów ED161 Dart oraz aktualnie modernizowanych 14 ED74.   Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP Intercity
ezt
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.