TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Kolejna odsłona akcji Bezpieczny powrót w Krakowie - 36 mandatów
MPK TransInfo.pl - Opublikowano: 25.03.2019 20:02:07
Kolejna odsłona akcji Bezpieczny powrót w Krakowie - 36 mandatów (foto: MPK)

36 mandatów i trzy pouczenia - to podsumowanie ostatniej akcji MPK SA w Krakowie i straży miejskiej pod hasłem "Bezpieczny powrót".

36 mandatów i trzy pouczenia - to podsumowanie ostatniej akcji MPK SA w Krakowie i straży miejskiej pod hasłem "Bezpieczny powrót".

W nocy z piątku na sobotę, w godz. 20-4, wspólne patrole skontrolowały dwie linie dzienne (nr 3 i 193) oraz trzy linie nocne (nr 69, 662 i 664).

Pasażerowie byli upominani m.in. za spożywanie alkoholu i zaśmiecanie miejsca publicznego. Ponadto kontrolerzy biletów, którzy także brali udział w akcji, wystawili łącznie 31 opłat dodatkowych za brak ważnego biletu.

Celem cyklicznej akcji jest troska o to, aby pasażerowie mogli bezpiecznie podróżować krakowskimi tramwajami i autobusami, szczególnie w godzinach nocnych.

Pomysł, jak skutecznie chronić pasażerów, jest prosty. W wybranym pojeździe podróżuje inspektor MPK w cywilnym ubraniu. Gdy zauważy jakiekolwiek zachowanie, które zagraża bezpieczeństwu lub komfortowi podróżujących, natychmiast dzwoni po strażników miejskich, którzy jadą swoim radiowozem w bliskiej odległości kontrolowanego tramwaju lub autobusu. Dzięki temu ich reakcja może być natychmiastowa.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Kraków
MPK Kraków
bezpieczeństwo
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.