TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Kolejna edycja wychowania komunikacyjnego w Warszawa
INFOBUS.PL - Opublikowano: 07.05.2019 12:30:29
fot. ZTM Warszawa

Warszawski Zarząd Transportu Miejskiego ogłasza nabór klas 1-3 ze szkół podstawowych na zajęcia edukacyjne z wychowania komunikacyjnego.

Warszawski Zarząd Transportu Miejskiego ogłasza nabór klas 1-3 ze szkół podstawowych na zajęcia edukacyjne z wychowania komunikacyjnego.

Zajęcia odbędą się w dniach 20-22 maja na parkingu Parkuj i Jedź przy ulicy Połczyńskiej 8 na Bemowie w ramach programu ZTM "Nasza wspólna sprawa – ekologiczna Warszawa".

Zajęcia dla każdej z grup podzielone zostaną na dwie części, które potrwają w sumie około 90 minut. W czasie pierwszej - w sali - dzieci w pogadance z pracownikami ZTM dowiedzą się czym jest transport miejski, jakie są jego zalety oraz na czym polega bezpieczne podróżowanie autobusami, metrem, tramwajami oraz pociągami.

Z wyświetlanych w trakcie zajęć odcinków serialu "Pan Bilecik uczy" uczniowie dowiedzą się m.in. co można przeczytać na przystanku, dlaczego maluje się na nich żółte linie, czy warto się trzymać poręczy w czasie podróży oraz czy wolno jeść w autobusie i jak się zachować w sytuacjach nadzwyczajnych.

W drugiej części zajęć - w elektrycznym autobusie - kierowca MZA opowie uczniom o ekologicznych środkach transportu publicznego. Dzieci poznają tajemnice zaparkowanego na parkingu "elektryka" i obejrzą różne, na co dzień niedostępne zakamarki pojazdu – komorę silnika, pantograf oraz baterie elektryczne.

Zajęcia odbędą się w godzinach od 9 do 15 w systemie godzin lekcyjnych (45 minut) z przerwami.

Proponowany rozkład zajęć:

  • 9.00 – 9.45 – pierwsza grupa zajęcia w sali
  • 10.00 – 10.45 – pierwsza grupa zajęcia w autobusie/druga grupa zajęcia w sali
  • 11.00 – 11.45 – druga grupa zajęcia w autobusie/trzecia grupa zajęcia w sali
  • 12.00 – 12.45 – trzecia grupa zajęcia w autobusie/czwarta grupa zajęcia w sali
  • 13.00 – 13.45 – czwarta grupa zajęcia w autobusie/piąta grupa zajęcia w sali
  • 14.00 – 14.45 – piąta grupa zajęcia w autobusie

O zakwalifikowaniu klas na zajęcia decyduje kolejność zgłoszeń, które należy przesłać na adres: ekozajecia@ztm.waw.pl , wpisując w tytule wiadomości "zajęcia komunikacyjne – Dzień Ziemi".

W zgłoszeniu należy podać preferowaną datę, godzinę zajęć, numer i adres szkoły oraz telefon kontaktowy do nauczyciela/ki. Ze względu na warunki lokalowe grupa nie powinna liczyć więcej niż 25 osób.
Na zgłoszenia urzędnicy czekają do jutra, do 8 maja.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
ZTM Warszawa
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.