TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Kolejna akcja `Bezpieczny powrót` w Krakowie
KRAKOW.PL TransInfo.pl - Opublikowano: 04.02.2020 16:30:25
Kolejna akcja `Bezpieczny powrót` w Krakowie (foto: krakow.pl)

W ostatnią noc stycznia inspektorzy MPK i strażnicy miejscy kolejny raz pełnili dyżur, troszcząc się o bezpieczeństwo pasażerów podróżujących tramwajami. Jest to element akcji "Bezpieczny powrót".

W ostatnią noc stycznia inspektorzy MPK i strażnicy miejscy kolejny raz pełnili dyżur, troszcząc się o bezpieczeństwo pasażerów podróżujących tramwajami. Jest to element akcji "Bezpieczny powrót".

Uwagę zwracano również na kierowców samochodów i ich stosunek do przepisów ruchu drogowego w rejonie linii tramwajowych. Niestety w czasie akcji aż 36 kierowców zostało upomnianych za niestosowanie się do znaków i przepisów (30 mandatów, pięć upomnień i jeden wniosek do sądu).

Również w tramwajach były osoby, które łamały przepisy i zostały upomniane – dziewięć osób otrzymało mandaty za spożywanie alkoholu, trzy za palenie wyrobów tytoniowych, a dwie za wyrzucanie śmieci. W akcji brali udział także kontrolerzy biletów, którzy sprawdzali, czy pasażerowie nocnej komunikacji pamiętają o zakupie biletu. Tym razem biletu zapomniało tylko 27 osób.

Działania w nocnych tramwajach są częścią akcji "Bezpieczny powrót". W jej ramach inspektorzy ruchu MPK, jadąc w cywilnych ubraniach, zwracają uwagę na wszystkie zachowania, które przeszkadzają pasażerom, a więc m.in. na osoby palące papierosy, pijące alkohol, śmiecące, agresywne i wulgarne.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
MPK Kraków
Kraków
bezpieczeństwo
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.