TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Kobiety na tramwaje. W Łodzi
- Opublikowano: 26.07.2018 15:07:10
Kobiety na tramwaje. W Łodzi (foto: MPK)

Pierwszy raz od stycznia 2008 r. na kurs motorniczych zgłosiło się więcej kobiet niż mężczyzn. W grupie 15 osób jest aż 8 pań – informuje łódzkie MPK.

Pierwszy raz od stycznia 2008 r. na kurs motorniczych zgłosiło się więcej kobiet niż mężczyzn. W grupie 15 osób jest aż 8 pań – informuje łódzkie MPK.

Za pulpitem tramwaju zasiądą absolwentki pedagogiki czy anglistyki. Jedna z pań, która ukończyła turystykę, robi właśnie specjalizację- technik eksploatacji portów i terminali. Sporo kursantek postanowiło się przebranżowić i rzucić pracę krawcowej, kasjerki, sprzedawcy czy przedstawiciela handlowego.

Wśród kursantek przeważają panie w wieku 44 - 45 lat, a także 21 i 24 lat.

- Pasażerowie bardzo pozytywnie reagują na panie za sterami tramwajów. Podczas jazdy z nimi czują się znacznie pewniej, a poza tym kobiety łagodzą obyczaje – podkreśla Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi.

Do tej pory MPK – Łódź zorganizowało 35 kursów, podczas których przeszkolono 745 osób, w tym 153 kobiety. Średni wiek kursantek to 34 lata. W trakcie jest 36 edycja szkolenia na motorniczych.

- Łamiemy stereotyp, że zawód motorniczego jest typowo męski – zaznacza Zbigniew Papierski, prezes MPK – Łódź. - Nasze doświadczenia pracy z kobietami potwierdzają, że są one równie dobrymi prowadzącymi co panowie. Cieszę się, że nasza firma przyciąga kobiety. Cenimy umiejętności i zdolności, które na pewno posiada każda kobieta. Dlatego zapraszamy wszystkie panie, które nie mają pracy albo chcą zmienić obecnie wykonywaną - dodaje.

Koszt kursu to 6 tys. zł. Przed jego rozpoczęciem kursant płaci kwotę 940 zł, a pozostała część wartości kursu jest potrącana w ratach z jego pensji (23 raty po 220 zł).

W MPK – Łódź pracuje 1802 prowadzących, w tym 171 kobiet:

- Zajezdnia Autobusowa Limanowskiego – 9 kobiet

- Zajezdnia Autobusowa Nowe Sady – 30 kobiet

- Zajezdnia Tramwajowa Telefoniczna – 79 kobiet

- Zajezdnia Tramwajowa Chocianowice – 53 kobietySpodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
MPK Łódź
Łódź
motorniczy
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.