TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Knorr-Bremse zajmie się systemami hamulcowymi ED250
InfoRail.pl - Opublikowano: 27.12.2019 11:45:16
Knorr-Bremse zajmie się systemami hamulcowymi ED250

Alstom oraz Knorr-Bremse podpisały umowę ramową na wykonywanie usług utrzymaniowych i serwisowych całej floty Pendolino w Polsce.

Alstom oraz Knorr-Bremse podpisały umowę ramową na wykonywanie usług utrzymaniowych i serwisowych całej floty Pendolino w Polsce.

Umowa obejmuje dostawy części zamiennych, przeglądy podzespołów hamulcowych oraz kompleksową obsługę serwisową 20 pojazdów Pendolino ED250. W ramach przeglądów przeprowadzane będą czyszczenie, montaż oraz demontaż podzespołów hamulców, wymiana uszczelnień, wymiana lub regeneracja elementów składowych zgodnie z dokumentacją Knorr-Bremse, który jest również pierwszym wykonawcą systemów hamulcowych w Pendolino.

Umowa ramowa została podpisana 18 grudnia 2019 roku i obejmuje okres współpracy przewidziany na 13 lat.

Pociągi Pendolino od samego początku są serwisowane w Warsztacie Utrzymania Technicznego (WUT) prowadzonym przez Alstom, zlokalizowanym w Olszynce Grochowskiej w Warszawie.

Jesteśmy dumni, że wiodący dostawca układów hamulcowych stał się naszym stałym partnerem. Dzięki temu możemy zagwarantować zarówno właścicielowi, jak i użytkownikom Pendolino serwis oraz najwyższą jakość podzespołów, co przekłada się również na bezpieczeństwo. Długoterminowy kontrakt pozwala nam również na obsługę serwisową Pendolino na najwyższym możliwym poziomie przy optymalnych, z góry określonych kosztach – powiedział Artur Fryczkowski, Prezes Alstom Polska.

Podpisana umowa pomiędzy Alstom i Knorr-Bremse Systemy Kolejowe Polska jest dowodem strategicznego partnerstwa obu firm na polskim rynku ukierunkowanego na budowanie kompleksowej serwisowej oferty dla utrzymania pojazdów szynowych, będących w eksploatacji na naszym rynku. Niezawodne funkcjonowanie taboru produkcji Alstom z urządzeniami produkcji Knorr-Bremse eksploatowanego przez PKP Intercity jest celem podstawowym naszych organizacji. Z dumą i satysfakcją podpisywaliśmy tę umowę – stwierdził Jacek Biłas, prezes zarządu Knorr-Bremse Systemy Kolejowe Polska Sp. z o.o.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Alstom
PKP Intercity
Pendolino
naprawa
Knorr Bremse
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.