TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

KM Łomianki na zakupach. 2 nowe autobusy
INFOBUS.PL - Opublikowano: 24.12.2019 16:00:34
fot. Patryk Lis, phototrans.pl

Komunikacja Miejska w Łomiankach idzie na kolejne zakupy. Po czterech Solarisach, które w tym roku zasiliły flotę spółki w przyszłym roku dojdą jeszcze kolejne nowe autobusy. Przewoźnika interesują dwa pojazdy klasy MAXI z silnikami diesla.

Komunikacja Miejska w Łomiankach idzie na kolejne zakupy. Po czterech Solarisach, które w tym roku zasiliły flotę spółki w przyszłym roku dojdą jeszcze kolejne nowe autobusy. Przewoźnika interesują dwa pojazdy klasy MAXI z silnikami diesla.

Co na celowniku?
Przewoźnika interesują w pełni niskopodłogowe konstrukcje z nadwoziami o długości 11,8 - 12,2 m, szerokości 2,4 - 2,5 m. Każdy musi umożliwiać podróż przynajmniej 90 pasażerom, w tym nie mniej niż 24 na miejscach siedzących. Dostęp na pokład ma być zapewniony przez trzy wejścia w układzie 2-2-2, każde o prześwicie min. 1150 mm. 

Ponadto pojazdy muszą być napędzane silnikami diesla o mocy min. 150 kW i pojemności skokowej max 11 l. Jednostka ma spełniać przynajmniej normę Euro 6. Ma ona być zblokowana automatyczną, przynajmniej czterobiegową skrzynią biegów, wobec której spółka nie ma jakichś szczególnych wymagań. 

Wentylację przestrzeni pasażerskiej ma zapewniać przynajmniej sześć okien przesuwnych oraz dwa sterowane elektrycznie szyberdachy. Autobusy muszą posiadać klimatyzację opartą na agregacie o mocy chłodniczej min. 24 kW. Nie zabraknie monitoringu, gniazd USB i automatu do sprzedaży biletów. SIP ma być zgodny ze standardami warszawskiego ZTM.

Termin dostawy autobusów to siedem miesięcy od podpisania umowy.

Formalności
Pora wspomnieć o warunkach formalnych postępowania. Minimum w zakresie zdolności finansowej potencjalnego oferenta to 2 mln PLN. Brak warunku doświadczenia. Oferty należy zabezpieczyć wadium, które wynosi 50 000 PLN. 

Termin składania ofert mija 30 stycznia. Zostaną one ocenione przy pomocy dwóch kryteriów. Cena ma 80% wagi. Pozostałe 20% jest do zdobycia w ocenie technicznej.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
tabor
KM Łomianki
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.