TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

KM Głógów kupuje kolejne hybrydy!
INFOBUS.PL - Opublikowano: 25.11.2019 15:00:46
KM Głógów kupuje kolejne hybrydy!

Po Głogowie będą jeździł kolejne autobusy hybrydowe. Od kilku dni Komunikacja Miejska szuka dostawcy czterech pojazdów klasy MAXI z takim napędem. To oznacza, że flota autobusów spalinowo-elektrycznych zwiększy się w Głogowie dwukrotnie.

Po Głogowie będą jeździł kolejne autobusy hybrydowe. Od kilku dni Komunikacja Miejska szuka dostawcy czterech pojazdów klasy MAXI z takim napędem. To oznacza, że flota autobusów spalinowo-elektrycznych zwiększy się w Głogowie dwukrotnie.

Jakie hybrydy?
Nowe hybrydy dla Głogowa mają mieć nadwozia o długości 11,5 – 12,5 m. Muszą zapewniać podróż minimum 80 pasażerom. Na pokładzie ma być zamontowanych przynajmniej odpowiednio 26, w tym nie mniej niż cztery dostępne z niskiej podłogi. Do pojazdów będzie można wejść dzięki trzem parom drzwi w układzie 2-2-2. 

Autobusy mają być napędzane silnikami na olej napędowy i co oczywiste spełniać normę Euro 6. Jego pojemność skokową określono na 4,5 – 7 l. Nie zabraknie oczywiście systemu detekcji i gaszenia pożaru w komorze silnika. 

Kolejny raz w przypadku hybryd KM nie kładzie nacisku na zastosowanie konkretnego typu napędu. Stwierdziła jedynie, że wymaga silnika trakcyjnego o mocy przynajmniej 110 kW oraz udzielenia minimum dziesięcioletniej gwarancji na akumulatory, jeżeli wymagałyby one doładowywania w bieżącej eksploatacji. Dodatkowo pojazdy muszą posiadać funkcję start-stop. 

Naturalną wentylację przestrzeni pasażerskiej zapewni przesuwne okna z możliwością ryglowania. Wspomagane one będą dodatkowo sterowanymi elektrycznie lukami dachowymi oraz nadmuchem. Nie zabraknie oczywiście klimatyzacji przestrzeni pasażerskiej.

Tak skompletowane autobusy mają trafić do Głogowa do 15 stycznia 2021 r. Czasu na dostawę jak widać długo. Szacunkowa wartość zamówienia to 1 484 333.32 EUR. Po przeliczeniu na złotówki daje to ok. 6,378 mln PLN netto.

Formalności
Nie jest ich wiele. W zakresie doświadczenia oferent musi pokazać, że w ciągu ostatnich trzech lat dostarczył przynajmniej dwa nowe autobusy miejskie z napędem hybrydowym o długości min. 11,5 m. Ponadto musi on wykazać, że jego zdolność finansowa to nie mniej niż 4 mln PLN oraz wykazać się ubezpieczeniem na min. 6 mln PLN. Oferta musi być zabezpieczona wadium w wysokości 100 000 PLN. 

Mamy cztery kryteria oceny ofert. Są to:

  • Kryterium jakości - Nazwa: Właściwości techniczno-eksploatacyjne / Waga: 25
  • Kryterium jakości - Nazwa: Warunki gwarancji i serwisu / Waga: 10
  • Kryterium jakości - Nazwa: Zuzycie paliwa wg SORT 2 / Waga: 5
  • Cena - Waga: 60
Termin składania ofert mija 15 stycznia.

Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
tabor
KM Głogów
hybryda