TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Kleszczewo otwiera przesiadkowy węzeł
TransInfo.pl - Opublikowano: 17.02.2020 17:30:52
Kleszczewo otwiera węzeł przesiadkowy; fot. UG Kleszczewo

14 lutego miało miejsce uroczyste otwarcie węzła przesiadkowego w Kleszczewie.

14 lutego miało miejsce uroczyste otwarcie węzła przesiadkowego w Kleszczewie. W uroczystości udział wzięli przedstawiciele władz samorządowych i instytucji pośredniczących w pozyskiwaniu środków z budżetu Unii Europejskiej.

Po symbolicznym oddaniu obiektu do użytku uczestnicy uroczystości przeszli do Ośrodka Kultury, gdzie miała miejsce prezentacja oddanej inwestycji, a także całego projektu, którego jedynie fragmentem jest węzeł przesiadkowy w Kleszczewie.

Szerszy projekt

Węzeł przesiadkowy w Kleszczewie jest częścią inwestycji realizowanej w ramach projektu: Budowa zintegrowanego węzła przesiadkowego wraz z infrastrukturą towarzyszącą oraz inwestycje w zakresie publicznego transportu zbiorowego na terenie Gminy Kleszczewo.

Projekt jest dofinansowany w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.

Poddziałanie 3.3.3. Wspieranie strategii niskoemisyjnych w tym mobilność miejska w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych dla Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Poznań.

Całkowita wartość projektu to 27.988.875,06 zł, kwota dofinansowania - 20.207.320,65 zł. Koszt realizacji przedsięwzięcia, po rozstrzygnięciu przetargów, szacowany jest na 31.762.251,64 zł

Wsparcie dla transportu

Inwestycja ma na celu poprawę poziomu i jakości życia społeczności w aglomeracji poznańskiej oraz ograniczenie zanieczyszczenia powietrza w Gminie Kleszczewo, poprzez przyspieszony rozwój czystych, bezpiecznych, spójnych, funkcjonalnych i efektywnych form transportu publicznego i niezmotoryzowanego transportu indywidualnego.

Realizacja przedsięwzięcia obejmuje:

  •  Zakup taboru niskoemisyjnego – 9 autobusów marki Solaris

  •  Modernizację i rozbudowę zaplecza technicznego do obsługi i konserwacji taboru komunikacji

  •  Przebudowę ul. Sportowej w Kleszczewie

  •  Budowę zintegrowanego węzła przesiadkowego wraz z zatoką autobusową, wiatami, parkingami i infrastrukturą towarzyszącą w Tulcach

  •  Budowę zintegrowanego węzła przesiadkowego wraz z budynkiem poczekalni, zadaszeniem peronu, parkingiem i infrastrukturą towarzyszącą w Kleszczewie.

Po uroczystości zebrani mieli możliwość zapoznania się z elektryczną wersją autobusu Solaris, a także z wystawą dotyczącą dużej inwestycji mieszkaniowej firmy Agrobex we współpracy z kleszczewską firmą Hermespol, której realizacja rozpoczęła się na terenie sąsiadującym z oddanym do użytku węzłem przesiadkowym.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
węzeł
Kleszczewo
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.