TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Klasyk w Małopolsce. Newag kontra PESA
InfoRail.pl - Opublikowano: 13.06.2019 14:21:52 1 komentarz
Klasyk w Małopolsce. Newag kontra PESA

Dwóch polskich producentów jest zainteresowanych dostawą taboru dla województwa małopolskiego. Oferty złożyli PESA i Newag.

Dwóch polskich producentów jest zainteresowanych dostawą taboru dla województwa małopolskiego. Oferty złożyli PESA i Newag.

Nieco tańsza jest oferta firmy z Bydgoszczy, która swoje pociągi wyceniła na 109 732 000,00 zł. Newag natomiast zaproponował 110 196 000,00 zł. Obie oferty są wyższe niż szacunki zamawiającego, który na ten cel chciał przeznaczyć 93 200 000,00 zł. Zarówno PESA, jak i Newag, proponują 84 miesięcy gwarancji. 

I przypomnijmy. Przedmiot zamówienia obejmuje:

1) Dostawę 4 sztuk fabrycznie nowych elektrycznych zespołów trakcyjnych w wersji czteroczłonowej, przeznaczonych do obsługi połączeń pasażerskich w na liniach Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej wraz z dokumentacją (DSU, DTR, WTWiO), ilość zamawianych składów: EZT czteroczłonowe – 4 szt.

2) Świadczenie kompleksowej usługi serwisowo-utrzymaniowo-naprawczej przez okres 5 lat, do poziomu utrzymania P4 włącznie, w przewidywanym średniodobowym przebiegu jednego EZT 500 km. Obsługa serwisowo-utrzymaniowo-naprawcza obejmuje wszystkie czynności z tego zakresu wynikające z Dokumentacji Systemu Utrzymania pojazdu.

3) Udzielenie gwarancji na okres od 60 do 120 miesięcy, licząc od daty odbioru końcowego każdego EZT (zgodnie z oświadczeniem złożonym w ofercie).

4) Przeszkolenie pracowników zgodnie z zasadami określonymi w opisie przedmiotu zamówienia.

5) Udzielenie licencji na oprogramowanie i dokumentację.

Użyte w ogłoszeniu sformułowanie kolei małopolskich oznacza prawdopodobnie, że składy wcale nie muszą trafić do Kolei Małopolskich, a równie dobrze do Przewozów Regionalnych.

Wszystkie zastosowane do produkcji EZT zespoły, podzespoły i elementy muszą być fabrycznie nowe oraz wolne od praw osób trzecich. Konstrukcja i parametry EZT muszą spełniać wymogi każdorazowo obowiązujących norm i przepisów, a także wymagania pozostałych obowiązujących norm PN-EN, kart UIC oraz TSI lub równoważnych. Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym, zapewniające uzyskanie dokumentów uprawniających do użytkowania pojazdów zgodnych z TSI. Wszystkie pojazdy muszą spełniać wymagania zgodności z TSI w zakresie opisanym w:

1) TSI PRM (lub równoważne),

2) TSI SRT (lub równoważne),

3) TSI NOI (lub równoważne),

4) TSI LOC&PAS (lub równoważne),

5) TSI CCS (lub równoważne).

Kryteria wyboru to:

Gwarancja jakości i rękojmia za wady - Waga: 40

Cena dostawy 4 EZT brutto oraz cena usługi serwisowo-utrzymaniowo-naprawczej - Waga: 60
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Newag
PESA
Małopolska
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.