TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

KLA Kalisz bierze Solarisy w leasing. Alpejski klimat?
INFOBUS.PL - Opublikowano: 23.10.2019 14:00:43
KLA Kalisz bierze Solarisy w leasing. Alpejski klimat?

Kaliskie Linie Autobusowe wezmą w leasing osiem kilkuletnich Solarisów Urbino 12. Skąd? Trop prawdopodobnie wiedzie w austriackie Alpy

Kaliskie Linie Autobusowe wezmą w leasing osiem kilkuletnich Solarisów Urbino 12. Skąd? Trop prawdopodobnie wiedzie w austriackie Alpy.

Kaliskie warunki
O kaliskim zamówieniu pisaliśmy tutaj. KLA chce nabyć w formie pięcioletniego leasingu operacyjnego osiem autobusów klasy MAXI. Mają to być pojazdy nie starsze niż z 2013 r. i każdy z przebiegiem nie większym niż 750 000 km. Muszą posiadać nadwozia o długości 11,5 - 12,2 m, szerokości do 2,55 m i być nie wyższe niż 3,2 m. Każdy ma umożliwiać podróż min. 88 pasażerom, w tym min. 28 na miejscach siedzących. Przynajmniej sześć foteli ma być dostępnych z niskiej podłogi. Dostęp na pokład ma być zapewniony przez trzy wejścia w układzie 2-2-2.

Autobusy muszą być napędzane silnikiem diesla. Jednostka ma być nie słabsza niż 220 kW, mieć 9 - 11 l pojemności skokowej oraz spełniać przynajmniej normę Euro 4. Ma ona być zblokowana z min. czterobiegową automatyczną skrzynią biegów, przynajmniej czterobiegową.

Wentylacja naturalna ma być zapewniona przez min. cztery uchylne lub przesuwne okna boczne z możliwością ryglowania na "kwadrat". Przestrzeń pasażerska będzie klimatyzowana. Dostawca autobusów wyposaży je na własny koszt w wyświetlacze zewnętrzne (po trzy na autobus), kasowniki, monitoring oraz autokomputery.

Tak skompletowane autobusy mają trafić do Kalisza w ciągu maksymalnie 60 dni od podpisania umowy.

Solaris powraca
10 października minął termin składania ofert. Na pozyskanie ośmiu maksymalnie sześcioletnich "dwunastek" kaliska spółka przygotowała 3 000 000 PLN netto, czyli 375 000 PLN netto za jedną. Jedyna oferta, którą otrzymał przewoźnik minimalnie przewyższała jego szacunki.

Przedstawiło ją konsorcjum, które tworzą Solaris oraz Millenium Leasing. Cena za pięcioletni leasing ośmiu Urbino 12 to 3 035 603,04 PLN netto, a więc 379 450,38 PLN netto za jeden autobus. Wartość jednego to 350 000 PLN netto.

Różnica jest niewielka, więc należało się spodziewać, że KLA przystanie na tą propozycję. Wczoraj, 22 października tak też się stało.

A zatem czekamy już tylko na dostawę Urbino 12. Jakich? Jeżeli nasze domysły się potwierdzą będą ex austriackie "jamniki".


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
tabor
KLA Kalisz
Solaris
Millenium Leasing
wynajem
leasing
używane
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.