TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Kielce bez buspasowego strajku kierowców MPK
InfoBus.pl - Opublikowano: 24.01.2020 17:00:09
Kielce bez buspasowego strajku kierowców MPK; fot. ZTM KIelce

Związki zawodowe Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji w Kielcach wstrzymały decyzję o zaostrzeniu trwającego od kilku miesięcy protestu.

Związki zawodowe Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji w Kielcach wstrzymały decyzję o zaostrzeniu trwającego od kilku miesięcy protestu. Wcześniej związkowcy planowali, że w piątek w godzinach szczytu autobusy będą omijały ulicę Olszewskiego.

-"Zawieszamy protest, nie ze względu na działania miasta, a policję, która stanęła na wysokości zadania i sytuacja na buspasach się poprawiła. Pasy dla autobusów zostały odblokowane potężnym nakładem sił policji. Jednak naszym zdaniem są to działania tylko doraźne" – powiedział w piątek PAP Bogdan Latosiński, przewodniczący Związku Zawodowego Pracowników Transportu Publicznego w MPK.

Plan był taki

Pierwotnie, w ramach planowanego wcześniej zaostrzenia akcji protestacyjnej, w piątek pomiędzy 14.00 a 16.00 autobusy linii 112, 110 i 54 miały omijać ulicę Olszewskiego. Latosiński zaznaczył, że jeśli miasto nie podejmie "konkretnych rozwiązań systemowych", to autobusy nie wyjadą na tę ulicę 14 lutego.

"Oczekujemy konkretnych działań. Wiele rozwiązań usprawniających ruch na buspasach funkcjonuje w innych miastach; to np. oddzielenie buspasów tak, aby nie wjeżdżali na nie inni kierowcy. Jeśli w najbliższym czasie ze strony organizatorów transportu nie będzie żadnych reakcji, to autobusy nie wjadą w Olszewskiego 14 lutego. Akcja zostanie także poszerzona o kolejne linie. Na tydzień przed naszym protestem uprzedzimy o nim pasażerów. O szczegółach powiemy 7 lutego" – stwierdził Latosiński.

Konflikt między związkiem zawodowym w MPK a miastem trwa od lipca zeszłego roku. Związkowcy wysłali wówczas listę postulatów do ratusza. Zabiegali między innymi o to, aby zmiany w rozkładach jazdy przygotowywane przez Zarząd Transportu Miejskiego były konsultowane z przewoźnikiem. Oczekiwali także toalet dla kierowców na wybranych pętlach autobusowych oraz utworzenia miejskiego zespołu ds. komunikacji publicznej z udziałem przedstawicieli przewoźnika. (PAP)


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
strajk
związki
MPK Kielce
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.