TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Keolis wchodzi we współpracę z BYD. 259 elektrobusów
InfoBus.pl - Opublikowano: 11.12.2019 12:00:45
Keolis wchodzi we współpracę z BYD. 259 elektrobusów

Chiński producent autobusów elektrycznych firma BYD podpisała z holenderską spółką Keolis Nederland kontrakt na dostawę 259 nowych elektrobusów.

Chiński producent autobusów elektrycznych firma BYD podpisała z holenderską spółką Keolis Nederland kontrakt na dostawę 259 nowych elektrobusów.

Umowa została potwierdzona w piątek, 6 grudnia w siedzibie Keolis w Deventer w Holandii i podpisana przez Franka Janssena, dyrektora zarządzającego Keolis Nederland oraz Isbrand Ho, dyrektora zarządzającego BYD Europe.

To największe jednorazowe zamówienie na autobusy elektryczne w Europie. Przypomnijmy, że w 2016 r. holenderski ministerstwa transportu i infrastruktury podpisał konwencję mającą na celu zmniejszenie emisji CO2, Nox i PM do 2025 r. i teraz transportowe grupy nie mają specjalnie wyjścia i muszą kupować masowo autobusy elektryczne. A chińscy producencie tylko na to czekają. W tej sytuacji Keolis postawił na markę BYD.

Trzy modele

BYD dostarczy holenderskiemu odbiorcy trzy modele:

  • eBus 8,7 o długości 8,7 m

  • eBus 12 o długości 12 m w liczbie 206 szt.

  • eBus 13 o długości 13 m (nowość)

Dodajmy, że 13-metrowy model będzie wyposażony w nową, ulepszoną technologię akumulatorów, która zapewnia większy zasięg i możliwości transportu między miastami. Większość zamówień Keolis - łącznie 206 pojazdów - to najlepiej sprzedający się w Europie 12-metrowy model BYD.

Wszystkie pojazdy będą wyposażone w pantografy. Pierwsze partia zamówionych pojazdów ma trafić do odbiorcy w lecie przyszłego roku, a do eksploatacji mają wejść przez końcem 2020 r. Pojazdy będę eksploatowane w holenderskim regionie IJssel-Vecht.

BYD w Europie

To holenderskie, gigantyczne zamówienie BYD nie jest przypadkowe. BYD Europe ma siedzibę w Rotterdamie w Holandii i zdobył na tym rynku kilka strategicznych zamówień. W 2012 roku wygrał pierwsze europejskie zamówienie na dostawę sześciu eBusów do Schiermonnikoog, . Potem dostarczył 35 elektrobusów na lotniska Schipol

Łącznie do tej pory chińska firma dostarczyła i pozyskała zamówienia na ok. 1,2 tys. autobusów elektrycznych do odbiorców w Europie. A o możliwościach produkcyjnych BYD świadczy fakt, że firma równolegle realizuje kontrakt dla TransMilenio z Bogoty w Kolumbii na 379 eBusów, które mają ruszyć na linie we wrześniu 2020 r.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
umowa
elektrobus
BYD
Holandia
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.