TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Katowice: Naprawa rozjazdu tramwajowego, zmiany w organizacji ruchu
- Opublikowano: 04.11.2018 20:51:15

W związku z pracami Tramwajów Śląskich wprowadzona zostaje tymczasowa organizacja ruchu.

W związku z pracami Tramwajów Śląskich wprowadzona zostaje tymczasowa organizacja ruchu.

– Od 5 do 9 listopada prowadzona będzie naprawa przejazdu i rozjazdu tramwajowego na Rondzie im. gen. Ziętka w Katowicach – mówi Ewa Lipka, rzecznik prasowy urzędu miasta. – Największe zmiany dotyczą ruchu tramwajów, który w tym okresie zostanie wstrzymany pomiędzy Rondem a Rynkiem. Tramwaje jadące od strony ul. Chorzowskiej przekierowane zostaną w kierunku Pętli Słonecznej, skąd kursować będzie zastępcza komunikacja autobusowa – dodaje rzecznik.

Zastępcza komunikacja autobusowa będzie kursowała od Pętli Słonecznej, Aleją Korfantego – tymczasowe przystanki powstaną przy skrzyżowaniu z ulica Oblatów i przed Rondem. Następnie autobus będzie zatrzymywał się przy istniejących przystankach autobusowych: na wysokości Superjednostki, później ulicami: Mickiewicza, Sokolską, na Plac Wolności (gdzie istnieje możliwość przesiadki na tramwaj), 3 Maja, Słowackiego, Mikołowską, Andrzeja, Curie-Skłodowskiej, Kopernika, na Plac Miarki (gdzie istnieje możliwość przesiadki na tramwaj), Jagiellońską, Francuską, Warszawską, Szkolną, Moniuszki z powrotem na Aleję Korfantego i Pętlę Słoneczną.

W celu utrzymania przejazdu przez Rondo ruch samochodowy poprowadzony zostanie tymczasową jezdnią. W zakresie ruchu pieszych nie będzie zmian.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Katowice
rozjazd
Tramwaje Śląskie
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.