TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Katowice. Budowa 1,5 km drogi rowerowej
INFOBIKE.PL - Opublikowano: 17.02.2020 22:14:34
Katowice. Budowa 1,5 km drogi rowerowej

W Katowicach rozpoczęła się budowa drogi rowerowej o długości 1,5 km, która będzie biegła z Centrum Przesiadkowego Ligota do ul. Medyków. Koszt inwestycji, w ramach której powstaną również miejsca postojowe, wyniesie 1 mln zł. Prace mają zakończyć się w kwietniu tego roku.

W Katowicach rozpoczęła się budowa drogi rowerowej o długości 1,5 km, która będzie biegła z Centrum Przesiadkowego Ligota do ul. Medyków. Koszt inwestycji, w ramach której powstaną również miejsca postojowe, wyniesie 1 mln zł. Prace mają zakończyć się w kwietniu tego roku.

- Budowa drogi rowerowej łączącej Centrum Przesiadkowe Ligota z ul. Medyków to ważne połączenie rowerowe, które od początku w tym rejonie było planowane i oczekiwane przez wielu mieszkańców. Rower w Katowicach traktowany jest także jako środek transportu, dlatego zależy nam na rozwoju sieci dróg rowerowych, w tym istotne są połączenia rowerowe z centrami przesiadkowym. Wybrany wariant realizacji połączenia rowerowego w tym rejonie jest opcją najbezpieczniejszą dla rowerzystów – ograniczamy przejazdy przez jezdnie – wyjaśnia Ewa Lipka, rzecznik prasowy urzędu miasta.

- Wybrano wariant, który z jednej strony jest bezpieczniejszy, z drugiej pozwala uchronić zieleń. Gdybyśmy przeszli z realizacją drogi rowerowej na drugą stronę ul. Panewnickiej, to oprócz dwukrotnego jej przekraczania zniszczylibyśmy nowo utworzone zieleńce wykonane przez miasto na wniosek dużej grupy mieszkańców – dodaje Lipka.

Miasto buduje parkingi dla samochodów

Budowa drogi rowerowej zmienia układ dotychczasowego zaplecza parkingowego wzdłuż ul. Panewnickiej. Dlatego znając potrzeby parkingowe mieszkańców i przedsiębiorców w tym rejonie, już w ubiegłym roku Miasto wyprzedzająco utworzyło na ul. Świdnickiej 8 nowych miejsc postojowych.

- Realizacja inwestycji wymaga likwidacji kilku miejsc parkingowych wzdłuż ul. Panewnickiej, natomiast w efekcie podjętych działań docelowo będziemy mieć w tym rejonie zarówno nową drogę rowerową, jak również zwiększy się bilans miejsc parkingowych – powiedziała rzecznik.

Część miejsc wzdłuż ulicy Panewnickiej zostanie zlikwidowana, natomiast MZUiM Katowice utworzy 10 dodatkowych miejsc wzdłuż ul. Świdnickiej - w tym wyznaczy miejsce dla zaopatrzenia, uwzględniając potrzeby przedsiębiorców oraz miejsce dla osób niepełnosprawnych. W chwili obecnej mamy w tym rejonie łącznie 19 miejsc. Po likwidacji pozostanie 8 wzdłuż ul. Panewnickiej i 8 dotychczasowych na ul. Świdnickiej. Ponadto MZUiM na ul. Świdnickiej utworzy 8 miejsc ogólnodostępnych, 1 dla zaopatrzenia, 1 dla niepełnosprawnych, czyli łącznie po realizacji inwestycji będzie ich 26. Reasumując, po zakończeniu inwestycji powstanie nowe połączenie rowerowe, a także zwiększy się liczba miejsc postojowych w stosunku do stanu obecnego o 7 ogólnodostępnych miejsc postojowych – informuje oficjalny serwis internetowy Katowic.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Katowice
droga
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.