TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Karetką wjechał w autobus - bez prawa jazdy!
InfoBus.pl - Opublikowano: 28.11.2019 11:00:52
Karetką wjechał w autobus - bez prawa jazdy!; fot. Policja

26 listopada - w Lublinie - kierowca karetki bez uprawnień wjechał w miejski autobus.

26 listopada - w Lublinie - kierowca karetki bez uprawnień wjechał w miejski autobus.

Okoliczności uderzenia w tył autobusu przez karetkę transportu medycznego prywatnej firmy, wyjaśnia policja w Lublinie. Kierowca karetki nie miał uprawnień do prowadzenia pojazdu, a prawo jazdy zostało według policji może być podrobione.

-"Matka i 5-letnie dziecko, które były przewożone karetką, trafiły do szpitala na badania. Okazało się, że oboje nie odnieśli obrażeń. Zdarzenie zostało zakwalifikowana jako kolizja" – powiedział w środę PAP kom. Kamil Gołębiowski z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Historia wypadku

Do zderzenia doszło al. Wincentego Witosa we wtorek. Ze wstępnych ustaleń wynika, iż kierujący karetką prywatnej firmy wykonującej usługi transportu medycznego z niewyjaśnionych przyczyn najechał na tył autobusu komunikacji miejskiej, poruszającego się w tym samym kierunku. Karetka, bus marki volkswagen, przewróciła się na bok.

Kierowcy obu pojazdów byli trzeźwi.

Podczas kontroli dokumentów policjanci stwierdzili, że 26-letni kierowca karetki - według zapisów w centralnej ewidencji kierowców - nie ma uprawnień do kierowania pojazdami. "Także pewne cechy dokumentu prawa jazdy, które kierowca karetki okazał, wskazują, że dokument ten może być podrobiony lub przerobiony" – powiedział Gołębiowski.

Policja będzie dochodzić, czy kierowca posługiwał się fałszywym dokumentem. "Dokument będzie zbadany szczegółowo. Zwrócimy się też do odpowiedniego starostwa, w tym wypadku w Zamościu, aby ustalić czy ten mężczyzna zdobył uprawnienia kierowcy" – dodał Gołębiowski.

Za używanie podrobionego lub przerobionego dokumentu jako autentycznego grozi kara do 5 lat więzienia. (PAP)
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wypadek
Lubelskie
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.