TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Karetka utknęła na przejeździe, dwie osoby nie żyją
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 03.04.2019 17:52:24 1 komentarz
Karetka wjechał pod pociąg, dwie osoby nie żyją

Na przejeździe kolejowym w podpoznańskim Puszczykowie pociąg zderzył się z karetką pogotowia. Ambulansem jechały trzy osoby, dwie z nich zginęły. Ruch kolejowy na odcinku Katowice - Gdynia został wstrzymany.

Na przejeździe kolejowym w podpoznańskim Puszczykowie pociąg zderzył się z karetką pogotowia. Ambulansem jechały trzy osoby, dwie z nich zginęły. Ruch kolejowy na odcinku Katowice - Gdynia został wstrzymany.

Jak poinformował PAP rzecznik wielkopolskiej policji mł. insp. Andrzej Borowiak, do tragicznego zdarzenia doszło w środę około godz. 15.47 w podpoznańskim Puszczykowie. "W karetkę pogotowia uderzył pociąg Intercity relacji Katowice - Gdynia. W wyniku tego wypadku zginęły dwie osoby jadące karetką; kierowca ambulansu przeżył i został przetransportowany do szpitala – nie mamy jednak na razie informacji o jego aktualnym stanie zdrowia" – powiedział.

Jak dodał, karetka nie przewoziła pacjenta; podróżowała nią wyłącznie załoga karetki. "Na miejscu działają służby. Będziemy zabezpieczać monitoringi, będziemy ustalać, w jaki sposób i dlaczego ta karetka znalazła się na przejeździe kolejowym przed jadącym pociągiem" - mówił Borowiak.

Ruch pociągów w miejscu zdarzenia jest obecnie wstrzymany. Pociąg, który uderzył w karetkę jest uszkodzony. Nie ma informacji, by poszkodowany został którykolwiek z pasażerów pociągu.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że urządzenia na przejeździe działały prawidłowo - poinformowało PKP po wypadku w podpoznańskim Puszczykowie, gdzie pociąg uderzył w karetkę pogotowia. Ruch na linii Mosina - Luboń został wstrzymany, wprowadzono zastępczą komunikację autobusową.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wypadek
przejazd kolejowy
  • pyrlander – 04.04.2019

    Odcinek Katowice-Gdynia? A nie czasem Poznań-Wrocław, skoro IC i TLK skierowano przez Ostrów Wlkp.?

  • Staszek Cyganik – 04.04.2019

    trzeba było na miejscu kierowcy wyłamać szlaban do tyłu albo do przodu szlaban jest nie ze stali

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.