TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Kandydat PO chce zlikwidować zajezdnię MZA Stalowa
GAZETA WYBORCZA-WARSZAWA - Opublikowano: 19.04.2018 11:48:49

- Za dwa lata tej zajezdni już nie będzie - zapowiedział Rafał Trzaskowski, stojąc przed zajezdnią autobusową przy Stalowej.

Jak informuje Gazeta Wyborcza-Warszawa - "Za dwa lata tej zajezdni już nie będzie" - zapowiedział Rafał Trzaskowski, stojąc przed zajezdnią autobusową przy Stalowej. Kandydat PO na prezydenta Warszawy chce w tym miejscu budować osiedle domów komunalnych i mieszkań na wynajem. A co z autobusami?

– Chcę sformułować propozycję dla ludzi, którzy zarabiają umiarkowanie, nie stać ich na kredyt. Dla nich chcemy budować tańsze mieszkania na wynajem – zapowiedział w czwartek Rafał Trzaskowski, poseł PO, kandydat Platformy i Nowoczesnej na prezydenta Warszawy. Z dziennikarzami rozmawiał przed zajezdnią przy Stalowej na Pradze-Północ. Wskazał ją ręką: – Budować będziemy na terenach takich jak ten, tej zajezdni za dwa lata już tu nie będzie – zapowiedział.

Ratusz od kilkunastu miesięcy przymierza się do budowy nowej zajezdni w rejonie ul. Spedycyjnej na Żeraniu. Atutem tej lokalizacji jest położenie w pobliżu planowanego gazociągu, który ma zostać dociągnięty do elektrociepłowni Żerań. Bo docelowo coraz większy odsetek floty autobusowej miasta ma być zasilany gazem ziemnym.

Jednak przygotowania do budowy przedłużają się – choć mówiono o nich już w styczniu 2017 r., do dziś miasto nie dysponuje całością terenów potrzebnych pod inwestycję. Część gruntów musi dokupić od firmy Polfa. W tej sytuacji można mieć wątpliwości, czy rzeczywiście zajezdnię przy Stalowej będzie można zamknąć już za dwa lata.


WIĘCEJ
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
zajezdnia
MZA Warszawa
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.