TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Kampania informacyjna "Europa to TY" w autobusach MZA
- Opublikowano: 09.05.2019 11:30:05
Kampania informacyjna (foto: MZA)

8 maja w autobusach Miejskich Zakładów Autobusowych rozpoczyna się kampania informacyjna zachęcająca warszawiaków do głosowania w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

8 maja w autobusach Miejskich Zakładów Autobusowych rozpoczyna się kampania informacyjna zachęcająca warszawiaków do głosowania w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Fundacja im. Roberta Schumana wspólnie z Miejskimi Zakładami Autobusowymi, rozpoczyna kampanię informacyjną zachęcającą mieszkańców Warszawy do głosowania w wyborach do Parlamentu Europejskiego, które odbędą się 26 maja 2019 roku.

W 10 stołecznych autobusach linii 222 pojawią się lustra, w których mieszkańcy Warszawy zobaczą swoje odbicie – wizerunek osoby, która ma realny wpływ na przyszłość Europy.

Celem kampanii jest budowanie poczucia współodpowiedzialności za przyszłość europejskiej demokracji. Każdy z nas ma realny wpływ na przyszłość Europy, a każdy głos ma ogromne znaczenie.

26 maja Europejczycy wybiorą 705 posłów, którzy będą reprezentować nas w najbliższej kadencji Parlamentu Europejskiego, a aż 52 miejsca będą przysługiwać przedstawicielom, na których zagłosują Polacy. Parlament Europejski ma charakter ponadnarodowy, a jego członkowie reprezentują bezpośrednio interesy obywateli Unii, a nie poszczególnych państw członkowskich. Parlament pełni bardzo istotne funkcje, m.in.: ustanawia budżet UE, ale również doradza w kwestiach polityki zagranicznej, wolności i sprawiedliwości.

Miejskie Zakłady Autobusowe od kilku lat współpracują z Fundacją Schumana w celu promowania i wspierania wartości europejskich. Kampania "Europa to TY" to jeden z przykładów tej współpracy – mówi rzecznik MZA, Adam Stawicki.

Unia Europejska od lat dofinansowuje tysiące projektów, które przynoszą realną korzyść Polsce, podnoszą jakość życia obywateli, pobudzają wzrost gospodarczy oraz te, które wpływają na estetykę, ekologię oraz funkcjonalność naszego miasta. Nie zawsze mamy świadomość, że w naszej okolicy realizowane są projekty finansowane z funduszy unijnych, a to właśnie dzięki unijnym dotacjom, co roku wdrażamy innowacyjne rozwiązania w trosce o środowisko i komfort pasażerów. Kampania "Europa to Ty" zachęca warszawiaków do wzięcia aktywnego udziału w demokracji– przekonuje Marzena Myszkowska, Członek Zarządu ds. Nadzoru Ruchu MZA.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
MZA Warszawa
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.