TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Kampania 2018: PSL chce wprowadzić darmowy Internet w warszawskich tramwajach
- Opublikowano: 12.10.2018 09:21:28
Kampania 2018: PSL chce wprowadzić darmowy Internet w warszawskich tramwajach

Politycy PSL zapewniają, że wprowadzą darmowy internet w warszawskich tramwajach, a później także w autobusach.

Politycy PSL zapewniają, że wprowadzą darmowy internet w warszawskich tramwajach, a później także w autobusach.

PSL zorganizował w czwartek konferencję prasową na pętli tramwajowej na warszawskich Wyścigach. Marcin Salamon, kandydat PSL do rady miasta z okręgu mokotowskiego przedstawił program "Masowej internetyzacji dla Warszawy".

Salomon zapowiedział, że PSL w Warszawie będzie chciało wprowadzić darmowy internet Wi-fi w tramwajach. "Każdy z pasażerów miałby możliwość podłączenia się do sieci poprzez portal znajdujący się w zasobach miasta, gdzie mógłby robić to co chce, np. oglądać filmy lub czytać treści dostarczone przez miasto dotyczące ważnych wydarzeń w mieście, podawać swoje opinie i jechać dalej. Spędzić czas miło" - mówił na konferencji kandydat na radnego.

Jego zdaniem, według statystyk z państw zachodnich - za przykład podał miasto Edynburg - wprowadzenie takiego rozwiązania spowodowało to, że ruch pasażerski wzrósł o 10-20 proc., a jednocześnie zmalał ruch samochodowy na ulicach. "Wprowadzenie internetu ma zachęcić ludzi do korzystania z komunikacji miejskiej. Następne kroki, to będzie transport autobusowy" - przekonywał. Docelowo PSL postuluje wprowadzenie darmowej komunikacji miejskiej.

Polityk PSL przywołał też hasło "W chmury smogu chmura internetowa". W jego ocenie wprowadzenie nowoczesnych rozwiązań internetowych może zmniejszyć korki i zanieczyszczenie powietrza powodowane przez ruch samochodowy.

"Mając dostęp do chmury internetowej można mieć także sterowanie świateł - np. w ciągu ulicy Puławskiej - i nie robić takich sytuacji, że z ulicy podporządkowanej, mimo ze nikt nie wyjeżdża, to ta ulica dostaje zielone światło, a wszyscy zatrzymują się na czerwonym i stoją. Budując taką warstwę chmury internetowej w Warszawie można dołączać do tego kolejne usługi, które powodowałyby zmniejszenie chmury smogowej" - mówił Salamon. Dodał, że zanieczyszczenia powietrza powodowane przez samochody wynikają nie tylko z emisji spalin, ale też, w istotnym stopniu, z użycia opon samochodowych i klocków hamulcowych.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.