TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Już drugi autobus MPK – Łódź figlobusem Happy Kids
TransInfo.pl - Opublikowano: 05.12.2019 14:15:50
Już drugi autobus MPK – Łódź figlobusem Happy Kids (foto: UMŁ)

MPK – Łódź pomaga tym, którzy pomagają innym. Dlatego przekazało Mercedesa – Benz 0 530 Citaro Fundacji Happy Kids, wspierającej rodzinne domy dziecka oraz maluchy z terenów wiejskich.

MPK – Łódź pomaga tym, którzy pomagają innym. Dlatego przekazało Mercedesa – Benz 0 530 Citaro Fundacji Happy Kids, wspierającej rodzinne domy dziecka oraz maluchy z terenów wiejskich. 

Autobus od 2006 r. woził łódzkich pasażerów, jednak po dostawie nowych Solarisów został wycofany z eksploatacji. Teraz trafi na drogi w Łódzkiem oraz innych regionach kraju i to w wyjątkowym wydaniu. Będzie po nich kursował jako figlobus podczas wakacyjnej akcji Happy Bus. To już drugi pojazd łódzkiego przewoźnika, w którym Fundacja Happy Kids stworzy plac zabaw na kółkach. Wcześniej powstał on w Ikarusie 280, który został przekazany fundacji w 2006 r.  

W przyszłym roku na trasę Happy Busa wyjadą aż cztery autobusy przerobione na mobilne place zabaw.  Cztery strony świata to kilkadziesiąt miejscowości, a tym samym zabawa dla 20 tysięcy dzieci. Wśród pojazdów kursujących na trasie Happy Busa będzie właśnie wiekowy Ikarus, któremu w zeszłym roku łodzianie podarowali nowe serce oraz angielski piętrus, który Fundacja sprowadziła z Londynu i przerobiła na figlobus. Uzupełnieniem mobilnych placów zabaw są animacje i zajęcia edukacyjne, rozmowy w języku angielskim, zabawy ruchowe na świeżym powietrzu oraz spotkania z gośćmi z zagranicy, podczas których dzieci poznają kulturę różnych krajów. Dodatkową atrakcją będzie Klockobus - Żuk wypełniony klockami Korbo, z których dzieci będą układać mechanizmy obrazujące ich marzenia. Opiekę nad dziećmi sprawują studenci z zagranicy, wspierani przez wolontariuszy polskich, z których większość to podopieczni Fundacji HAPPY KIDS, poświęcający część wakacji na pracę charytatywną. Wolontariuszami  Happy Busa są także wychowankowie Rodzinnych Domów  Dziecka Fundacji Happy Kids.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
MPK Łódź
Mercedes
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.