TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Już 200 tramwajów Flexity w Berlinie. Będą kolejne
InfoTram.pl - Opublikowano: 20.05.2020 11:45:29
Już 200 tramwajów Flexity w Berlinie. Będą kolejne (foto: Bombardier)

Bombardier Transportation dostarczył 200. tramwaj niskopodłogowy FLEXITY dla Berliner Verkehrsbetriebe (BVG), który obsługuje trzeci co do wielkości system tramwajowy na świecie.

Bombardier Transportation dostarczył 200. tramwaj niskopodłogowy FLEXITY dla Berliner Verkehrsbetriebe (BVG), który obsługuje trzeci co do wielkości system tramwajowy na świecie.

W planach jest dostawa jeszcze 31 takich wagonów.

Od 30 lat mamy bardzo dobrą współpracę z BVG, która osiągnęła kolejny wspólny kamień milowy dzięki dzisiejszej dostawie 200. tramwaju FLEXITY. Od 2008 roku nasze nowoczesne i innowacyjne tramwaje FLEXITY jeżdżą po berlińskich torach. Jesteśmy dumni, że możemy znacząco przyczynić się do bardziej zrównoważonego transportu w dynamicznie rozwijającej się stolicy Niemiec - powiedział Michael Fohrer, szef Bombardier Transportation Germany.

Tramwaj FLEXITY Berlin został opracowany w ścisłej współpracy z BVG. Rezultatem jest niezawodny, klimatyzowany i dostępny dla osób niepełnosprawnych wagon, który spełnia potrzeby metropolii i jej gości. Przez lata flota FLEXITY pokonała 65 milionów kilometrów, co wystarczyłoby, aby polecieć na Księżyc i z powrotem 84 razy. To robi imponujące wrażenie - dodał Dirk Wunderlich, dyrektor ds. sprzedaży w Bombardier Transportation.

Bombardier dostarczy do BVG 231 tramwajów niskopodłogowych FLEXITY Berlin. Podczas gdy BVG nadal uzupełnia swoją flotę o kolejne tramwaje, około 1 000 FLEXITY kursuje już w 42 niemieckich miastach, a ponad 5 000 tramwajów Bombardier zostało zamówionych w miastach na całym świecie.

Ciekawostki

200 tramwajów FLEXITY Berlin ma długość około ośmiu kilometrów. Odpowiada to na przykład odległości od Zoologischer Garten do Eastside Gallery

W 200 tramwajach zużywa się około 5000 ton stali - więcej niż w wieży telewizyjnej w Berlinie (3500 ton)

Dotychczas w tramwajach zainstalowano 4 800 kilometrów kabla, co odpowiada trasie z Berlina do DubajuSpodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
BVG
Berlin
Bombardier