TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Jutro umowa na nowe wagony dla Tramwajów Śląskich
InfoTram.pl - Opublikowano: 07.03.2018 17:30:28 1 komentarz
Jutro umowa na nowe wagony dla TŚ

Jutro Tramwaje Śląskie podpiszą z wybranym w przetargu producentem umowę na dostawę nowych wagonów.

Jutro Tramwaje Śląskie podpiszą z wybranym w przetargu producentem umowę na dostawę nowych wagonów.

Najlepszą ofertę złożył Modertrans i to właśnie on wyprodukuje jednoczłonowe pojazdy dla przewoźnika. Będą to pierwsze takie wagony we flocie Tramwajów Śląskich, tym bardziej jesteśmy ciekawi szczegółów.

Przypomnijmy, że w przetargu rywalizowały ze sobą dwie poznańskie firmy. Oprócz Modertransu ofertę złożyła też FPS.

Zamówienie dotyczy 10 wagonów jednoczłonowych z niską podłogą. Oferta Modertransu była tańsza. Cena zaproponowana przez tego producenta to 35.301.000,00 zł brutto. Długość niskiej podłogi 30,4%. Oferent nie zaproponował dodatkowych strumieni drzwi dla pasażera ponad wymagane minimum.

FPS – H. Cegielski natomiast oferował pojazdy z 61,98% niskiej podłogi i 2 dodatkowymi strumieniami drzwi dla pasażera. Oferta była jednak droższa. Cena zaproponowana przez firmę to 45.006.930,00 zł brutto. To przesądziło o przegranej, choć różnica między oferentami była minimalna: 82,72 pkt do 81,39 pkt.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Modertrans
Moderus
Tramwaje Śląskie
  • Combino – 08.03.2018

    Czy Infotram dysponuje wiedzą w kwestii dotyczącej ceny jednostkowej zamawianych pojazdów? Bo jak dotąd ciężko uzyskać jednoznaczną odpowiedź na to pytanie. Otóż zwyczajowo (i według niektórych przepisów) podaje się w ofercie cenę za zamówienie podstawowe; w takim jednak wypadku oferty obydwu uczestników przetargu przekroczyłyby kosztorys,a wszyscy wypowiadający się publicznie na ten temat przedstawiciele TŚ od otwarcia ofert zapewniali,że ceny ofert NIE PRZEKROCZYŁY kosztorysu... a to możliwe by było tylko wtedy jeśli podane ceny (odpowiednio 35.301.000,00 zł dla Modertransu i 45.006.930,00 zł dla FPS) są cenami za zamówienie podstawowe razem z opcją (czyli 15 wagonów). Jak jest w rzeczywistości?

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.