TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Jonkowo jeszcze raz z ofertą MMI na Karsany Atak
INFOBUS.PL - Opublikowano: 25.04.2019 15:00:15
Jonkowo jeszcze raz z ofertą MMI na Karsany Atak

Jonkowo znów otrzymało ofertę od MMI na dwa Karsany Atak. Skrócenie przez pomorską firmę terminu dostawy poskutkowało podwyższeniem ceny. Co na to gmina?

Jonkowo znów otrzymało ofertę od MMI na dwa Karsany Atak. Skrócenie przez pomorską firmę terminu dostawy poskutkowało podwyższeniem ceny. Co na to gmina?

Jonkowo spod Olsztyna już piąty raz próbuje kupić dwa autobusy klasy MINI. Trzy próby pozyskania tych pojazdów w grupie zakupowej z sąsiednią Stawigudą spełzły na niczym. Czwarte, ale już samodzielne podejście również zakończyło się niepowodzeniem. Jonkowo odrzuciło ofertę pomorskiego MMI ze względów formalnych.

Dwa tygodnie temu podjęto więc w praktyce piątą próbę zakupu dwóch "ósemek". Zamówienie cały czas obejmuje sprzedaż i dostawę do Jonkowa dwóch niskopodłogowych autobusów transportu publicznego, jednej marki, jednego typu i wersji, identycznych pod względem konstrukcyjnym, parametrów technicznych. Każdy musi umożliwiać podróż min. 40 pasażerom, w tym 20 na miejscach siedzących i być wyprodukowanym nie w cześniej niż w 2018 r.

Mają być one napędzane silnikiem diesla Euro 6 o mocy min. 140 kW i pojemności skokowej min. 3 l. Termin dostawy wynosi niezmiennie 240 dni od podpisania umowy, choć dodatkowe punkty są za jego przyspieszenie.

Dziś minął termin składania ofert. Zmniejszył się budżet Jonkowa. Teraz to 1 400 000 PLN brutto. A to oznacza, że gmina "zjechała" z wyceną jednostkową z 661 382,11 PLN netto do 569 105,69 PLN netto. Jedyna otwarta dziś oferta nie mieści się w tych szacunkach.

Przedstawiła ją znów firma MMI ze Zbyszewa. Jej propozycja opiewa tym razem na 1 549 800 PLN brutto. Znów zaoferowana Karsany Atak. Daje to cenę jednostkową za pojazd w wysokości 630 000 PLN netto w pakiecie z dwuletnią gwarancją całopojazdową i dostawą w ciągu 180 dni od podpisania umowy. Jak widać przyspieszenie terminu przekazania podwyższyło cenę jednego Ataka o 40 000 PLN netto.

Jonkowo musi teraz decydować. Czy dołoży? Nie da się ukryć, że już chyba dłużej nie można przeciągać tematu.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
tabor
Jonkowo
UG
Karsan
MMI
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.