TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Jonkowo i 2 x MINI. Podejście nr 2 (5) do przetargu
INFOBUS.PL - Opublikowano: 08.04.2019 14:00:46
fot. J. Kowalski

Zaczęła się druga, a właściwie to już piąta próba zakupu przez Jonkowo spod Olsztyna dwóch nowych autobusów klasy MINI. Dziś gmina ogłosiła nowy przetarg na ich dostawę.

Zaczęła się druga, a właściwie to już piąta próba zakupu przez Jonkowo spod Olsztyna dwóch nowych autobusów klasy MINI. Dziś, 8 kwietnia gmina ogłosiła nowy przetarg na ich dostawę. Urzędnicy pozostawili bez zmian termin ich przekazania.

Jonkowo początkowo wspólnie działało z sąsiednią Stawigudą. W ten sposób chciało kupić dla siebie trzy autobusy klasy MINI. Jednak trzykrotnie te zamiary pełzły na niczym. W czerwcu 2018 r. okazało się bowiem, że nikt nie był w stanie dostarczyć takich pojazdów dla Jonkowa w 150 dni od podpisania umowy. Pod koniec sierpnia również nie znalazł się chętny, mimo wydłużenia terminu dostawy o prawie dwa miesiące. Jedynie Stawigudzie udało się zamówić trzy Otokary Navigo C.

Trzeci przetarg na dwa minibusy dla Jonkowa oraz dla jednego dla Stawigudy ogłoszono w pierwszych dniach października ubiegłego roku. Jednak i on się zakończył niepowodzeniem z powodu błędu proceduralnego, który polegał na błędnej kwalifikacji rodzaju zamówienia.

Jonkowo więc podjęło decyzję o samodzielnym przeprowadzeniu procedury zakupowej. Niewiele zabrakło, a gmina kupiłaby dwa Karsany Atak od MMI. Niestety formalności wzięły górę. Pomorska firma nie była w stanie dostarczyć kilku dokumentów wymaganych przez urzędników. W tej sytuacji byli oni zmuszeni do unieważnienia postępowania.

Dalej 2 MINI w maksymalnie 8 miesięcy
Dziś ogłoszono nowy przetarg. Zamówienie cały czas obejmuje sprzedaż i dostawę do Jonkowa dwóch niskopodłogowych autobusów transportu publicznego, jednej marki, jednego typu i wersji, identycznych pod względem konstrukcyjnym, parametrów technicznych. Każdy musi umożliwiać podróż min. 40 pasażerom, w tym 20 na miejscach siedzących i być wyprodukowanym nie w cześniej niż w 2018 r. Mają być one napędzane silnikiem diesla Euro 6 o mocy min. 140 kW i pojemności skokowej min. 3 l. Termin dostawy wynosi niezmiennie 240 dni od podpisania umowy.

Pora na warunki formalne, które dalej są bardzo luźne. Zniknął wymóg minimalnej zdolności finansowej. Warunek doświadczenia urzędnicy z Jonkowa uznają za spełniony jeśli oferent udowodni, że w ciągu ostatnich trzech sprzedał w ramach jednej dostawy min. dwa autobusy klasy M3 o wartości min. 1,2 mln PLN brutto. Do kompletu jeszcze wadium- oferta musi posiadać zabezpieczenie na 35 000 PLN.

Na przygotowanie ofert czasu jest bardzo mało. W Jonkowie czekają na nie do 24 kwietnia. Ich ocenie posłużą cztery kryteria. Cena ma 60% wagi. Do 20% można zdobyć dzięki odpowiedniemu przyspieszeniu dostawy autobusów. Pozostałe 20% jest do zgarnięcia za odpowiednią liczbę miejsc dla pasażerów i okres gwarancji.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
tabor
Jonkowo
UG
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.