TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Język ukraiński w warszawskich biletomatach
ZTM TransInfo.pl - Opublikowano: 02.04.2019 10:17:09
Język ukraiński w warszawskich biletomatach (foto: ZTM)

Pasażerowie Warszawskiego Transportu Publicznego posługują się różnymi językami. Teraz do menu biletomatów dołącza język ukraiński.

Pasażerowie Warszawskiego Transportu Publicznego posługują się różnymi językami. Ci, którzy nie znają polskiego, mogli jak dotąd korzystać z automatów biletowych wyświetlających informacje po angielsku, niemiecku i rosyjsku. Teraz do menu biletomatów dołącza język ukraiński.

W Warszawie mieszka, pracuje i uczy się coraz więcej osób pochodzących z Ukrainy. Stołecznemu Zarządowi Transportu Miejskiego zależy na tym, aby każdy pasażer mógł sprawnie i bezproblemowo kupić bilet Warszawskiego Transportu Publicznego. Dlatego ZTM podjął rozmowy z operatorami obsługującymi automaty biletowe, aby wprowadzili do biletomatów ukraińskojęzyczne menu.

Język ukraiński pojawił się już w ponad 1,5 tys. urządzeń działających w autobusach Warszawskiego Transportu Publicznego. To automaty biletowe we wszystkich pojazdach Miejskich Zakładów Autobusowych, PKS Grodzisk Mazowiecki i firmy Arriva. Menu po ukraińsku będzie dostępne również w 583 nowych biletomatach pojazdowych, których montaż trwa w warszawskich tramwajach.

Automaty biletowe są coraz ważniejszym kanałem dystrybucji biletów Warszawskiego Transportu Publicznego. W 2018 r. w biletomatach stacjonarnych pasażerowie kupili 15,7 mln biletów czasowych, 9,4 mln jednorazowych, 402 tys. krótkookresowych i 2,2 mln długookresowych. Natomiast w urządzeniach zamontowanych w pojazdach zakupiono w zeszłym roku łącznie 6,2 mln biletów czasowych, 5,8 mln jednorazowych, 15,9 tys. krótkookresowych i 662,1 tys. biletów długookresowych.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Warszawa
ZTM Warszawa
biletomat
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.