TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Jeszcze w kwietniu ruszy Siemianowicki Rower Miejski
INFOBIKE.PL - Opublikowano: 16.04.2019 22:00:39
Zdj. Z archiwum Nextbike Polska

29 kwietnia wznowi działanie Siemianowicki Rower Miejski. To będzie pierwszy pełny sezon systemu po zeszłorocznym pilotażu. SRM będzie się składał z 10 stacji i około stu rowerów.

29 kwietnia wznowi działanie Siemianowicki Rower Miejski. To będzie pierwszy pełny sezon systemu po zeszłorocznym pilotażu. SRM będzie się składał z 10 stacji i około stu rowerów.

W 2018 roku przez trzy miesiące trwał pilotażowy program Siemianowickiego Roweru Miejskiego. W tym czasie z rowerów skorzystano blisko 4 tys. razy, a w systemie zarejestrowało się ponad 1000 osób. W pilotażowym SRM składała się z czterech stacji i 30 rowerów.

Siemianowicka wypożyczalnia, której operatorem jest firma Nextbike Polska, znajdzie się w zintegrowanym systemie wypożyczalni Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Dzięki integracji rowery z Katowic, Chorzowa, Sosnowca, Tychów i Siemianowic Śląskich można wypożyczać i zwracać w dowolnym z wymienionych miast.

Rowerzyści korzystający z miejskich rowerów będą mogli już swobodnie przemieszczać się pomiędzy czterema miastami Metropolii, których wypożyczalnie zostały właśnie zintegrowane – powiedziała Karolina Wadowska, członek zarządu GZM.

Powiększenie wypożyczalni

Wielu rowerzystów spoza Siemianowic Śląskich ucieszy fakt, że w tym roku rozszerzamy infrastrukturę stacji rowerowych z czterech do dziesięciu, dzięki czemu miłośnicy jednośladów będą mogli zaparkować i wypożyczyć rowery jeszcze bliżej popularnych obiektów rekreacyjnych miasta - powiedział Adam Skowronek, sekretarz miasta.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Siemianowice Śląskie
rower miejski
Nextbike
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.