TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Jest umowa na pierwszy odcinek linii tramwajowej do Popowic
PAP InfoTram.pl - Opublikowano: 28.03.2019 15:40:05
Jest umowa na pierwszy odcinek linii tramwajowej do Popowic

Ponad 122 mln zł ma kosztować budowa pierwszego odcinka linii tramwajowej na osiedle Popowice we Wrocławiu.

Ponad 122 mln zł ma kosztować budowa pierwszego odcinka linii tramwajowej na osiedle Popowice we Wrocławiu.

Jak powiedział podczas konferencji prasowej rzecznik miejskiej spółki Wrocławskie Inwestycje Marek Szempliński, budowa nowej linii tramwajowej - od ulicy Władysława Jagiełły do ulicy Milenijnej na osiedlu Popowice - została podzielona na dwa etapy. Pierwszy etap obejmuje odcinek między budynkiem Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta a wjazdem do budynków Politechniki Wrocławskiej na ul. Długiej – dodał.

Inwestorem części tej inwestycji są PKP PLK, które przebudują wiadukt nad ulicą Długą. Powstanie tam nowy przystanek kolejowy. Wartość inwestycji po stronie spółki kolejowej to ponad 52 mln zł. Z kolei miejska spółka Wrocławskie Inwestycje wybuduje tory tramwajowe z towarzyszącą infrastrukturę, co z kolei pochłonie ponad 70 mln zł.

Na realizację miejskiej części inwestycji jest 18 miesięcy, zaś na przebudowę wiaduktu - 23 miesiące. Budowa całej 4-kilometrowej linii tramwajowej na osiedle Popowice ma się zakończyć w 2023 r. Wrocławskie Inwestycje nie podają na razie całkowitego kosztu przedsięwzięcia.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Wrocław
Wrocławskie Inwestycje
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.