TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Jest umowa na budowę trasy tramwajowej do Winnicy
InfoTram.pl - Opublikowano: 28.10.2019 15:45:34
Jest umowa na budowę trasy tramwajowej do Winnicy

Już w 2021 roku mieszkańcy kolejnego osiedla na Białołęce będą mogli szybciej dojechać do centrum Warszawy. Tramwaje Warszawskie podpisały umowę na budowę trasy tramwajowej do Winnicy na Białołęce.

Już w 2021 roku mieszkańcy kolejnego osiedla na Białołęce będą mogli szybciej dojechać do centrum Warszawy. Tramwaje Warszawskie podpisały umowę na budowę trasy tramwajowej do Winnicy na Białołęce.

W jej ramach wydłużona zostanie trasa tramwajowa o około 1 km od ul. Strumykowej do pętli Winnica, wybudowana pętla, ulice, powstaną także nowe chodniki i drogi dla rowerów. Nowe torowisko obsadzone będzie trawą albo rozchodnikiem. Na peronach przystankowych na trasie i na pętli Winnica, znajdować się będą tablice z systemem informacji pasażerskiej. W tym miejscu pasażerowie będą mogli się wygodnie przesiąść z tramwajów do autobusów.

Wydłużona trasa tramwajowa pozwoli pasażerom w ciągu około 20 minut dojechać do stacji metra na Młocinach. Już dziś jest to jedna z najbardziej popularnych tras tramwajowych. W ciągu roku z obecnego przystanku końcowego na Nowodworach tramwaje odjeżdżają aż 70 tysięcy razy. A przez most  im. Marii Skłodowskiej – Curie w godzinach szczytu tramwaje przejeżdżają co dwie minuty.

Terminy, koszty, przetarg

Inwestycję za ponad 67 mln zł zajmie się konsorcjum firm Balzola Polska Sp. z o.o. i Construcciones y Promociones Balzola S.A. Wykonawca będzie miał na prace 10 miesięcy z wyłączeniem okresów zimowych. Pierwsze tramwaje po nowej trasie będą jeździć już w 2021 roku. Inwestycja jest współfinansowana ze środków UE.

Największe inwestycje tramwajowe w Polsce od 60 lat

Wkrótce w stolicy przybędzie blisko 20 km nowych tras tramwajowych. Tramwaje pojadą między innymi tunelem do Dworca Zachodniego, do Wilanowa i na Gocław. Nowa trasa powstanie też na ul. Kasprzaka. Do roku 2023 na stołeczne tory może wyjechać nawet 213 nowych niskopodłogowych wagonów. Inwestycje są współfinansowane w ramach perspektywy budżetowej UE na lata 2014 – 2020.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Tramwaje Warszawskie
przetarg
budowa
Warszawa
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.