TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Jest ugoda ws. poznańskiej zajezdni Franowo
InfoTram.pl - Opublikowano: 31.07.2019 13:58:35
Jest ugoda ws. poznańskiej zajezdni Franowo

W ramach postępowania z powództwa MPK w Poznaniu przeciwko Elektrobudowie oraz ZUE S.A, zawarta została trójstronna ugoda.

W ramach postępowania z powództwa Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Poznaniu przeciwko Elektrobudowie oraz ZUE, toczącego się przed Sądem Okręgowym w Poznaniu, o zapłatę kwoty ok. 20,18 mln zł wraz z ustawowymi odsetkami za opóźnienie oraz kosztami procesu, w ramach czynności mediacyjnych w dniu 31 lipca 2019 r. zawarta została trójstronna ugoda.

ZUE oraz Elektrobudowa zobowiązały się solidarnie do zapłaty na rzecz MPK kwoty 2,2 mln zł w 4 ratach, w tym pierwsza rata w wysokości 0,4 mln zł płatna do końca października 2019 roku oraz trzy raty w wysokości po 0,6 mln zł płatne na koniec odpowiednio marca i sierpnia 2020 roku oraz stycznia 2021 roku.

Nastąpiło wzajemne zrzeczenie się wszystkich roszczeń związanych z realizacją inwestycji, z wyjątkiem roszczeń MPK wobec wykonawców z tytułu gwarancji i rękojmi i strony zobowiązały się do zaniechania oraz cofnięcia działań skutkujących egzekwowaniem dotychczasowych roszczeń.

Strony zniosły także wzajemnie koszty postępowania we wszystkich toczących się między nimi postępowaniach.

Zgodnie z ugodą jej zawarcie kończy wszelkie postępowania pomiędzy MPK, Spółką oraz ZUE w związku z realizacją kontraktu budowy zajezdni tramwajowej Franowo w Poznaniu.

Wykonawcy ustalili sposób wykonania ugody zawartej z MPK, zgodnie z którą Elektrobudowa zapłaci na rzecz MPK kwotę 1,2 mln PLN a ZUE zapłaci na rzecz MPK kwotę 1,0 mln zł.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
zajezdnia
Poznań
MPK Poznań
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.