TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Jest Karsan dla Stawigudy?
INFOBUS.PL - Opublikowano: 13.11.2019 16:00:59
Jest Karsan dla Stawigudy?

Wygląda na to, że Stawiguda zrealizuje wreszcie w pełni swoje autobusowe plany. Dziś, 13 listopada gmina otworzyła jedną ofertę w przetargu na dostawę brakującego midibusa. Wygląda na to, że będzie nim Karsan Jest.

Wygląda na to, że Stawiguda zrealizuje wreszcie w pełni swoje autobusowe plany. Dziś, 13 listopada gmina otworzyła jedną ofertę w przetargu na dostawę brakującego midibusa. Wygląda na to, że będzie nim Karsan Jest.

Przypomnijmy, że Stawiguda od półtora roku próbowała kupić łącznie cztery małe autobusy na potrzeby obsługi komunikacji gminnej. Do tej pory zrealizowano go tylko częściowo. W czerwcu gmina odebrał trzy debiutujące w Polsce Otokary Navigo C. O ich przekazaniu pisaliśmy tutaj

Aby wykonać założony plan brakowało jednego autobusu. I wreszcie ten stan ulegnie zmianie. Od 4 października podolsztyńska gmina szukała jego dostawcy. Przedmiot zamówienia obejmuje zakup jednej sztuki fabrycznie nowej (rok produkcji 2020 lub 2019) małej jednostki taboru pasażerskiego o minimalnej liczbie miejsc wynoszącej 21. Ale dodatkowe punkty będzie można zdobyć za zaoferowanie większego pojazdu. 

Ponadto wykonawca zobowiązany będzie do podjęcia naprawy gwarancyjnej przez serwis, w miejscu garażowania lub ewentualnego unieruchomienia pojazdu (teren Gminy Stawiguda), w terminie trzech dni roboczych od telefonicznego zgłoszenia do serwisu. 

Termin realizacji wynosi 240 dni od podpisania umowy, a więc dosyć długo. Powinno to miało dać upragnioną ofertę Stawigudzie.

I dało. Gmina otrzymała dziś ofertę od MMI ze Zbyszewa. Pomorska firma zaoferowała jednego Karsana Jesta w cenie 368 877 PLN brutto. Będzie on objęty dwuletnią gwarancją całopojazdową.

Propozycja ta ze znakomitą nawiązką zmieściła się w gminnym budżecie. Ten bowiem opiewał na 1 000 000 PLN brutto. W tej sytuacji rozstrzygnięcie jest formalnością.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
tabor
Stawiguda
UG
Karsan
MMI
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.